Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Změna klimatu na jihu Moravy

Sucho, které v posledních letech trápí hlavně jihomoravské zemědělce, dnes řeší vláda. Chystá se schválit sérii opatření, které v budoucnu přinesou lepší hospodaření s vodou.

Boj proti hazardu

Vláda schválila důslednější regulaci hazardu v Česku. Trojice schválených návrhů posilují pravomoci státu a obcí v kontrolách. Novela zavádí například povinnou přestávku po dvou hodinách hry a upravuje taky otevírací dobu.

Rekonstrukce dřevěného kostela

Lidové baroko z poloviny 18. století bude zase jako nové. Dřevěný kostel Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích, jeden ze symbolů Valašska, prochází největší rekonstrukcí ve své historii.

Oprava potrubí v Dukovanech

V Jaderné elektrárně Dukovany vyměňují potrubí chladící vody. Za třicet let provozu je to poprvé, co se tento důležitý systém rekonstruuje. Potřeba je to jednak kvůli poruše, ale také proto, aby elektrárna získala povolení k dalšímu provozu.

Mimořádná dotace pro Klokánky

O mimořádné dotaci 20 milionů korun pro dětská krizová centra Klokánek dnes jedná vláda. Centrům totiž kvůli dvaadvaceti milionovému dluhu za sociální pojištění hrozí exekuce.

Unikátní muzeum kol v Boskovštejně

Jedno z největších muzeí kol na světě je od začátku prázdnin otevřené v Boskovštejně na Znojemsku. K vidění je tu průřez celou historií výroby kol včetně řady unikátních exponátů.

Památník Tomáše Bati

Z Domu umění ve Zlíně definitivně zmizely varhany. Za 410 tisíc je od města jako jediný zájemce koupila farnost v obci Lendak na Slovensku. Město chce objekt zrekonstuovat a vrátit mu původní podobu Památníku Tomáše Bati.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST