Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy na D1

Nehoda kamionu s cisternou převážející glycerin dnes na víc než 12 hodin uzavřela dálnici D1 na 153. kilometru ve směru na Brno u Lhotky, kolona dosahovala sedmnácti kilometrů. Doprava kvůli tomu kolabovala i v okolí.

Cizinci už mohou darovat krev

Poprvé v historii brněnská transfuzní stanice přijala zahraniční dárce krve. Ti sem měli doposud dveře zavřené. Překážkou pro odběr krve byla jazyková bariéra – a hlavně absence potřebných dokumentů v angličtině.

Památník v Uherském Brodě

Autor pietního místa, které připomene osm obětí střelby z února loňského roku, přijel do Uherského Brodu. Osobně si prohlédl místo, kam skromnou připomínku tragédie umístí.

Brno chce pomoci bezdomovcům

Podle údajů Armády spásy v Brně přibývá lidí bez domova. S teplým počasím jsou častěji v ulicích a někteří z nich jsou agresivní. Město má teď vizi, jak situaci vyřešit.

Nehoda vlaku u Holešova

Tři lehká zranění cestujících a skoro sedmimilionovou škodu si vyžádala hrozivě vypadající nehoda osobního vlaku u Holešova na Kroměřížsku. Vykolejil po srážce s nákladním autem. Jeho řidič podle policie nehodu zavinil.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST