25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Opravy židovských památek

Obsah dílu

Hrušovany nad Jevišovkou bez pitné vody — Vila Stiassni po půl roce pořád v provizoriu — Opravy židovských památek — Brno a Mikulov lákají gourmety — Projektanti plánují opravu Libušína — Startuje Ghettofest

Části dílu

01:01
Hrušovany nad Jevišovkou bez pitné vody
  O pitnou vodu dočasně přišli obyvatelé Hrušovan nad Jevišovkou. Kontaminovaly ji larvy komárů, které spolu s vodou v několika ulicích města tekly lidem z kohoutků. Radnice vydala zákaz používat vodu jako pitnou.
  09:25
  Vila Stiassni po půl roce pořád v provizoriu
   Má otevřeno přes půl roku, přitom stále není plně funkční a využívá se spíš sporadicky. Metodické centrum moderní architektury, které za téměř 200 milionů vzniklo u vily Stiassni v Brně, pořád ještě neotevřelo svoji vědeckou knihovnu.
   14:27
   Opravy židovských památek
    Jižní Morava patřila mezi židovská centra v zemi. Synagogy a hřbitovy ukrývají desítky cenných památek, které se postupně obnovují. Restaurátoři teď aktuálně opravují Kufnerovu hrobku v Břeclavi nebo židovské pomníky v Lednici.
    17:14
    Brno a Mikulov lákají gourmety
     Gastronomie se stává fenoménem a festivaly zaměřené na jídlo lákají každoročně víc návštěvníků. Dva se právě teď konají na jižní Moravě.
     19:38
     Projektanti plánují opravu Libušína
      Slavná pustevenská útulna Libušín, kterou loni na začátku března zničil požár, získává zpět svou původní podobu. Zatím jen na papíře. Od února na ní pracují projektanti. Práci už mají hotovou zhruba ze dvou třetin.
      21:39
      Startuje Ghettofest
       V Brně startuje pouliční festival Ghettofest. Jeho cílem je oživit sociálně vyloučenou lokalitu kolem ulic Bratislavská a Cejl.
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       Události v regionech

       Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

       Napište nám