Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Žabovřesky bojují proti černým skládkám

Žabovřeské louky - jedna z nejhorších černých skládek v Brně - by měla být už v létě lépe zabezpečená. Po desítkách let, kdy se tam nelegální shromaždiště objevují, nechá radnice areál hlídat. Se samotným odklizením nepořádku ji má pomoct město

Kontroly ČOI na Hatích

Zhruba tři stovky padělků dnes Česká obchodní inspekce odhalila na tržnici v Hatích. Zaměřila se hlavně na prodejce dětských hraček.

Zedníci zachraňují Helfštýn

Středověký Helfštýn na Přerovsku je podle měření statiků v havarijním stavu. Olomoucké hejtmanství proto nyní mimořádně uvolnilo peníze a zedníci tu zahájili rekonstrukci hradeb.

Model vysočinských vláčků je hotový

Modeláři ze Žďáru nad Sázavou po necelých pěti letech prakticky dokončili kolejiště inspirované Vysočinou. Na ploše více než padesáti metrů čtverečních jsou nejen nejvýznamnější stavby Žďárska, ale i tři reálná nádraží.

Brněnský městský okruh

Brněnská radnice se připravuje na stavbu velkého městského okruhu v Židenicích - už vykupuje pozemky. Ředitelství silnic a dálnic chce se stavbou začít za tři roky. V místě stojí každý den v kolonách tisíce aut.

Olomouc dvojnásobně zvýší daň z nemovitostí

Vedení města chce zvýšit daň z nemovitosti kvůli nedostatku financí, které do městské kasy posílá stát. Opozice takový krok odmítá, koalice se ale brání – získaných 160 milionů chce investovat.

Nové cyklobusy v Brně

Revoluční novinku chystá pro brněnské cyklisty dopravní podnik. Celkem pět autobusů linky 55 nechal osadit speciálními nosiči kol. Každý z nich stál přes 30 tisíc korun a do ostrého provozu vyjedou 13. června.

Botanici znovuobjevili vzácný druh šalvěje

Vzácný objev se podařil botanikům na Znojemsku. V Novém Šaldorfu našli Šalvěj rakouskou. Ta je přitom už deset let počítána mezi druhy, které v Česku vyhynuly.

Miroslav Tichý v Moravské galerii

Moravská galerie vystavuje fotografie a obrazy svérázného kyjovského umělce Miroslava Tichého. Muž, kterému se říkalo Tarzan nebo Šmírák, pořizoval fotky vlastnoručně sestaveným přístrojem. Hlavním tématem pro něj byly ženy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST