Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy se skládkami

Tisíce lahviček od nebezpečného zdravotnického odpadu leží už rok na skládce v Němčicích nad Hanou. Do areálu přivezla náklad 14ti tun spalovna z Pustiměře u Vyškova. S firmou už zahájila Česká inspekce životního prostředí správní řízení.

Slavičínská skládka znečišťuje okolí

Ani milionové pokuty od České inspekce životního prostředí nevyřešily problémy se skládkou ve Slavičíně na Zlínsku. Přibývá na ní odpadu nezakrytého hlínou, dál z ní do přírody vytéká znečištěná voda.

Demonstrace na 1. Máje v Brně

Zhruba dva a půl tisíce obyvatel Brna chce zítra blokovat pochod pravicových radikálů městem. Ti se zítra mají sejít na náměstí Svobody a pak vyrazit na trasu kolem centra Brna. Policie chystá řadu opatření.

Nové patenty v regionu

Nejvíc patentů v Česku za poslední roky. A vědci z Jihomoravského kraje jsou obzvlášť aktivní. Jen loni přihlásili 120 nových vynálezů.

Spor o zateplení historické budovy

Necitlivé zateplování mateřské školy a sousedního barokního domu v Hodonicích na Znojemsku pokračuje. Tamní zastupitelé nevyhověli části místních a neodsouhlasili jejich žádosti o zastavení prací.

Nevyužívané železnice se mění na cyklostezky

Mezi Uhřicemi a Ždánicemi na Hodonínsku dokončují dělníci první úsek nové cyklostezky. Ta vzniká v místech bývalé železniční tratě, kterou České dráhy přestaly využívat před deseti lety. Podobných proměn na jižní Moravě a Vysočině přibývá.

Esoterika v podzemí

S mystikou a lidskou fantazií pracuje vůbec první esoterická expozice na Moravě. Ukrývá se v podzemí zámku v Uherském Ostrohu a dnes ji průvodci poprvé ukázali návštěvníkům. Inspiraci jí poskytl přední český malíř a psycholog Zdeněk Hajný.

30 let Hrabalova Rozvzpomínání na Provázku

Přesně třicet let už má brněnské Divadlo Husa Na provázku na repertoáru inscenaci Rozvzpomínání – představení, které vzniklo podle románu Bohumila Hrabala. Zítra oslaví dvou stou reprízu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST