Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zátah ÚOOZ proti extremistům

Na několika místech v České republice zasahovali dnes policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Jedná se o akci zaměřenou proti extremismu. V Brně zasahuje policie v domě v Herčíkově ulici.

Brno opět zkusí prodat Jaltu

Dům s kontroverzní minulostí nabízí opět za 100 milionů korun. Přestože do oprav musí případní kupující investovat dalších zhruba 300 milionů, město už má dva zájemce.

Budoucnost kinosálu Malenovicích

Kino Květen ve zlínské části Malenovice se dočká opravy. Víc než rok bylo opuštěné a před zánikem ho paradoxně zachránil fakt, že má ještě jedno poslání. Kinosál slouží i jako kryt až pro 900 lidí.

Zdravější stravování ve školách

Moc tuků a cukrů a naopak málo mléka nebo ovoce - to jsou závěry České školní inspekce z posledních kontrol v některých školních jídelnách. Jejich vedení chce proto kvalitu zlepšovat.

Privatizace bytů v Hodoníně

Spor o privatizaci městských bytů dnes řeší zastupitelstvo v Hodoníně. Opozice totiž nesouhlasí s tím, aby vedení města dál prodávalo byty hluboko pod odhadní cenou. Hodonín tím prý přichází o miliony korun.

Úspěšná léčba Parkinsonovy choroby

Už 500 lidí v Česku má voperovaný neurostimulátor. Přístroj pomocí hluboké mozkové stimulace úspěšně zpomaluje například průběh Parkinsonovy choroby.

30 let pečení hostií v Bílé Vodě

Před třiceti lety se v Bílé Vodě na Jesenicku začaly péct tradiční hostie. Jde o jediné místo v Česku, kde se tyto kulaté oplatky dodnes vyrábí. Za rok jich tam upečou až 20 milionů kusů.

Prezentace českého pavilonu na Expo 2015

Expo 2015 začíná v Brně - tak lákají architekti na výstavu o českém pavilonu, který lidé uvidí od 1. května na světové výstavě v Miláně. Už o dva dny dřív si ale můžou prohlédnout malý model a fotky v areálu brněnské funkcionalistické vily Stiassny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST