25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Otevřenost veřejné správy — Privatizace bytů v Brně — Žena zneužívala tísňovou linku — Další investice na Černovické terase — Nový záchranný systém pro drony — O senior-taxi je velký zájem — Dražba zabavených uměleckých děl

Části dílu

01:11
Otevřenost veřejné správy
  Kamery na jednáních zastupitelstva. Na jižní a východní Moravě jich přibývá. Města a obce postupně začínají schůze nahrávat - na internetu si pak každý může zjistit například, jak který zastupitel hlasoval.
  10:18
  Privatizace bytů v Brně
   Byty od města Brna chtějí odkoupit za stejnou cenu, jakou jim nabízelo předchozí vedení radnice. To nové ale tvrdí, že podobné podmínky jsou nezákonné. Na náměstí Svobody v Brně demonstrují lidé, kterých se odkup týká.
   12:24
   Žena zneužívala tísňovou linku
    5258 – tolik hovorů během posledního půl roku přijali operátoři na tísňové lince 158 od jediné ženy - sedmatřicetileté cizinky žijící v Brně. Žena přitom tísňovou linku vůbec nepotřebovala a desítkami telefonátů denně ji blokovala.
    15:29
    Další investice na Černovické terase
     tyři stovky volných pracovních míst - současná nabídka brněnské průmyslové zóny Černovická terasa. Ta se dnes oficiálně rozrostla o nové laboratoře americké firmy Honeywell za víc než dvě stě milionů.
     18:23
     Nový záchranný systém pro drony
      Unikátní záchranný systém pro drony. To je výsledek spolupráce Leteckého ústavu Vysokého učení technického v Brně a dalších firem. Novinku, která zajistí stroji bezpečné přistání, představili její autoři. Pomoct by mohla třeba záchranářům.
      20:14
      O senior-taxi je velký zájem
       K lékaři, na nákup, do kostela anebo na hřbitov - už více než měsíc funguje v Oslavanech na Brněnsku takzvané senior taxi. Zájem o něj stále roste - denně převeze kolem osmi důchodců.
       22:22
       Dražba zabavených uměleckých děl
        Neobvyklou dražbu dnes pořádal brněnský Finanční úřad. Nabízel v ní stovky grafických listů zabavených dlužníkovi. Zájem o unikátní kousky ale nebyl, dražba se tak bude opakovat.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám