25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Možnosti alternativního vzdělávání — Pokuta pro kontroverzní ubytovnu — Pozastavená privatizace bytů — Zlínské zdravotnictví v černých číslech — Návrat k tradicím — Odvoz munice z Vrbětic — Peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají — Unikáty v jihomoravských sklenících — Transmise: obrazy Ireny Křivánkové v Brně

Části dílu

01:11
Možnosti alternativního vzdělávání
  Bez školních lavic, individuálním tempem a pod vedením rodičů - domácí vyučování nabídne od nového školního roku už 18. základní škola v Jihomoravském kraji. Škole to přivede víc žáků a peníze do rozpočtu, místním možnost zvolit alternativní výuku.
  06:05
  Pokuta pro kontroverzní ubytovnu
   Majitel ubytovny v Dluhonské ulici v Přerově omezil lidem ve svém zařízení některé služby včetně stravování. To teď zajišťuje město. Ubytovnu, kterou chce provozovatel koncem února zavřít, navštívili krajští úředníci.
   08:14
   Pozastavená privatizace bytů
    Žalobami Brnu hrozí obyvatelé bytů určených k privatizaci. Tu pozastavilo nové vedení města, chce totiž zjistit, zda cena prodeje městských bytů nebyla příliš nízká. Na dnešní jednání zastupitelstva kvůli tomu přišly protestovat desítky rozhořčených lidí.
    11:16
    Zlínské zdravotnictví v černých číslech
     Nemocnice Zlínského kraje se dostaly z dluhů. V loňském roce hospodařily se ziskem - předloni přitom skončilo jejich hospodaření v rekordní ztrátě 270 milionů korun.
     13:30
     Návrat k tradicím
      To je v posledních letech trend obcí na jižní a východní Moravě. Ve Velkých Pavlovicích teď nabízejí třeba kurz žehlení krojových sukní. Pracovnice místního ekocentra, které ho pořádají, překvapil nebývalý zájem - do kurzu se přihlásila padesátka žen.
      15:58
      Odvoz munice z Vrbětic
       Společnost Bochemie kritizuje policejní opatření v areálu vrbětických muničních skladů. Žádá obnovení provozu svého závodu, tak aby dál nenarůstaly ztráty kvůli zpožděným zakázkám.
       18:23
       Peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají
        Pracovníci oblastní charity Znojmo opět míří na Ukrajinu. Tentokrát se zaměří hlavně na pomoc uprchlíkům z východní části země. 139 tisíc korun z Tříkrálové sbírky pokryje jídlo na půl roku pro rodiny, které před boji uprchly do Zakarpatské oblasti.
        20:29
        Unikáty v jihomoravských sklenících
         Neobvykle brzy vykvetly letos ve sklenících v Rájci nad Svitavou kamélie, jedná se o největší sbírku těchto květin v zemi. I ostatní skleníky na jižní Moravě, ale mají co nabídnout.
         22:33
         Transmise: obrazy Ireny Křivánkové v Brně
          Vše je se vším propojeno – to je téma, které spojuje obrazy Ireny Křivánkové, vystavené ode dneška v brněnské galerii ARS. Malířka působí v Praze, samostatnou výstavu přivezla do rodného Brna po víc než deseti letech.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          19. 8. 2022 na ČT1
          Stopáž26 minut

          Události v regionech

          Zavlažování pitnou vodou — Napouštění rybníku — Připomínka obětí romského holokaustu — Stavba sportovní haly — Zájem o očkování proti encefalitidě — Ohrožená dotace na rekonstrukci — Konec obuvnického oboru — 54 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy — Převoz Věstonické venuše

          18. 8. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          17. 8. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

          16. 8. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

          15. 8. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          20 let od povodní — Stavba kruhového objezdu — Pětitisícový příspěvek na dítě — Náraz auta do domu — Návrat hasičů — Budoucnost hodonínského S-centra — Invazivní rostlina na Kamenném vrchu — Festival Maraton hudby Brno — Festival Den Brna

          12. 8. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám