Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Primátorem Brna bude Petr Vokřál

Brno má po osmi letech nového primátora - bude jím Petr Vokřál z hnutí ANO. Dnes to oznámili lídři čtyřkoalice - tu společně s hnutím ANO vytvoří lidovci, zelení a hnutí Žít Brno. Dohoda ještě ale není formálně podepsaná.

Začalo druhé kolo senátních voleb

Po necelém týdnu se dnes odpoledne znovu otevřely některé volební místnosti, ve 14.00 hodin začalo druhé kolo senátních voleb. V pěti obvodech na jižní a východní Moravě je ve hře celkem 10 kandidátů.

Výbuch muničního skladu

Dva lidé stále pohřešovaní, odhad škod v desítkách milionů korun. Pátrání po okolnostech výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku dnes komplikovalo nejen počasí, ale hlavně velké riziko dalších explozí.

Prezident uctil mrtvého studenta

Do Žďáru nad Sázavou dnes zamířily hlavy státu – prezident a premiér. Oba se poklonili zavražděnému studentovi, který se postavil psychicky nemocné útočnici z Ostravska, a v příštím roce ho chtějí vyznamenat.

Pracovní stáže pro cizince

Už dvanácti cizincům se podařilo zprostředkovat pracovní stáž v jedné z českých firem. Dostanou tak šanci získat pracovní zkušenosti v oboru, který ve své rodné zemi studovali, a sehnat v Česku další zaměstnání.

Muzikál Duch v Městském divadle Brno

Muzikál Duch připravilo v české premiéře Městské divadlo Brno. Představení podle stejnojmenného filmu s Patrickem Swayzem a Demi Mooreovou mělo premiéru před třemi lety v britském Manchesteru. Česko je teprve čtvrtou evropskou zemí, která muzikál uvádí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST