Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Obrana před hlodavci

Nebezpečnou infekci objevili veterináři u myší v Bojanovicích na Znojemsku. V uplynulých týdnech se tam hlodavci přemnožili - obrana proti nim je tématem Událostí v regionech.

Obnova vyloučené lokality

Osmý z jedenácti. Brno zrekonstruovalo další z domů v sociálně vyloučené lokalitě - mezi ulicemi Cejl, Bratislavská a Francouzská. Magistrát bytové domy opravuje pomocí peněz z evropských fondů.

Města nabízí originální suvenýry

Turisté na Brno nemusí zapomenout ani po návratu z cest - tamní informační centrum dnes v Radniční ulici otevřelo novou prodejnu suvenýrů.

Česnek v hledáčku zlodějů

Česneková pole na jižní Moravě ohrožují zloději. Jen na Znojemsku za poslední týden ukradli skoro 200 kilogramů česneku. Škody jdou do desítek tisíc. Zemědělci proto úrodu narychlo sklízejí nebo na polích tráví i celou noc, aby ji ohlídali.

Masters of Rock

Největší východoevropský festival tvrdé hudby dnes odstartoval ve Vizovicích na Zlínsku. 12.tý ročník Masters of Rock potrvá do neděle a představí se na něm víc než 70 kapel.

Víra motorem cyklopoutníků

Moravští cyklopoutníci neznají limity. Zatímco loni na Velehrad přicestovali z řecké Soluně, dnes z poutního místa vyrazili na západ. Do cíle dojedou za dva týdny - skončí v metropoli Francie, pod pařížskou Eiffelovkou.

Morava Vladimíra Franze

Světovou premiérou skladby Morava od Vladimíra Franze včera večer začal festival vážné hudby ve Znojmě. Jubilejní desátý ročník, který je věnovaný Francii, nabídne osmnáct dní plných nejen hudby, ale i vína a místního jídla.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST