Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Škodliviny v ovzduší

Voda jako lék pro prachem zamořené Brno. Ulice města po nocích splachují kropicí vozy – magistrát tak chce zlepšit kvalitu ovzduší. Ta patří dlouhodobě k nejhorším v zemi. Metoda ale má své kritiky - problém podle nich neřeší.

Spor o slavkovskou výstavu pokračuje

Spor o napoleonskou expozici ve Slavkově u Brna nekončí. Autoři původní předlohy znovu hrozí městu, že se obrátí na soud. Nelíbí se jim totiž ani nová podoba výstavy.

Ztracená středověká studna ozdobí žďárské náměstí

Novou dominantu zřejmě získá náměstí ve Žďáru nad Sázavou. Archeologové během jeho rekonstrukce objevili zachovalou středověkou studnu. Město ji chce jako významnou památku dokládající historii Žďáru opravit.

Úřady nechaly rozorat nudapláž

Tvrdý zásah proti nudistům Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Majitelé pozemku nechali nelegální pláž rozorat, bez jakéhokoliv předchozího varování. Nudisté přitom odlehlé místo využívali k rekreaci víc než 30 let.

Brněnský územní plán

Aktualizaci územního plánu, kterou provázely protesty mnoha lidi, dnes odpoledne schválili brněnští zastupitelé. Přímo na zasedáni zastupitelstva přišli i odpůrci s transparenty.

Vakcína proti borelióze

Během šesti až sedmi let bychom se mohli dočkat vakcíny proti borelióze. Vědci z Prahy, Brna a Olomouce totiž vyvinuli nový lék. Zatím funguje pouze u zvířat, podobná látka by ale podle nich měl pomoct i lidem.

Chovatelé zachránili plemeno moravských plnokrevníků

Ještě před dvaceti lety hrozilo koním Moravského teplokrevníka vymření. Tehdy zbývalo posledních pár desítek kusů. Díky chovatelům se plemeno podařilo zachránit. V současnosti po pastvinách pobíhá 260 klisen a hřebců.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST