Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jižní Morava láká britské podnikatele

Návštěva britského ministra obchodu - společně s delegací podnikatelů ze Spojeného království hledají možnosti, kde na jižní Moravě investovat.

Valašské muzeum v přírodě obnoví Libušín.

Na místě vyhořelé historické chaty z dílny architekta Dušana Jurkoviče vyroste její přesná kopie. Pomoc mají peníze z pojistky a z dnes vyhlášené sbírky.

Honitba u Poštorné má konečně hospodáře

Soud vyřešil neshody dvou mysliveckých společenstev, která si na území dělala nárok. Během sporu tam ale nesměl nikdo lovit. A tak se mezitím v honitbě přemnožili třeba divočáci a likvidovali úrodu z okolních polí.

Školám na Vysočině chybí mistři

Školy na Vysočině si kvůli nedostatku samy vychovávají mistry odborného výcviku. Hlavně strojírenské obory mají mistrů málo a jejich práci často suplují pracující důchodci.

Prezidentská návštěva Olomouckého kraje

Olomoucký kraj se připravuje na třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Ten do regionu přijede zítra a zůstane tu až do pátku.

Vrchol fašanku ve Strání

Strání v Bílých Karpatech drží tradice. Dnes - tedy v předvečer Popeleční středy - vyrazily desítky tamních mužů na fašankovou obchůzku.

Moravské zemské muzeum vystavuje práce českých medailérů

Medaile, vyznamenání a plakety - ty nejlepší z dílen současných českých výrobců teď ukazuje výstava v Moravském zemském muzeu v Brně. Umění českých medailérů má své místo i ve významných evropských sbírkách.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST