25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Tři až devět let pro členy Toflova gangu — Z Jevíčka odchází po 17 letech výrobce airbagů — Moravský kras má nový závrt, objevil se u silnice — Městům na Svitavsku chybí záchytka — Poslední možnost zalyžovat si v Beskydech — Vinaři začali lisovat slámové víno — Kariérní poradenství bude fungovat i v Hodoníně — Záchrana filmů o Velkém Meziříčí pokračuje — Máma mele maso aneb Kdysi před tabulí

Části dílu

01:16
Tři až devět let pro členy Toflova gangu
  Soud potrestal 11 ze 13 obžalovaných. Zároveň ale odmítl, že by tvořili organizovanou skupinu.
  07:30
  Z Jevíčka odchází po 17 letech výrobce airbagů
   Továrna na výrobu automobilových airbagů v Jevíčku na Svitavsku končí. Své linky přesouvá do Rumunska. Majitelé už nedokázali plnit nároky na nízkou cenu. V regionu s vysokou nezaměstnaností o práci přijde asi 70 lidí.
   09:37
   Moravský kras má nový závrt, objevil se u silnice
    Podzemí Moravského Krasu o sobě dalo znovu vědět. Nedaleko jeskyně Balcarka se v poli u silnice objevila propadlina – takzvaný závrt. Může za to podzemní voda.
    12:15
    Městům na Svitavsku chybí záchytka
     Na Svitavsku chybí záchytná stanice. Jediná pro celý kraj je až v Pardubicích. Až dvě hodiny tak může trvat převoz opilých lidí. Při tak dlouhých přesunech musí navíc strážníci za sebe ve službě najít náhradu.
     14:01
     Poslední možnost zalyžovat si v Beskydech
      Beskydy lákají lyžaře na slevy a jednu z posledních možností projet sjezdovky. Kvůli teplotám - které dosahují přes den až deseti stupňů celsia - ale museli některé areály už sezónu ukončit.
      15:34
      Vinaři začali lisovat slámové víno
       Sklepy na jižní Moravě začaly s lisováním slámového vína. Příprava hroznů na tuto vinařskou specialitu trvá několik měsíců. Proto se k zákazníkům dostane jen několik tisíc litrů.
       17:37
       Kariérní poradenství bude fungovat i v Hodoníně
        Hodonín odstartoval projekt na pomoc nezaměstnaným. Pobočku tam otevírá brněnské Centrum vzdělávání všem. Bude radit absolventům, lidem bez práce i těm, kteří se chtějí dál vzdělávat nebo podnikat.
        19:32
        Záchrana filmů o Velkém Meziříčí pokračuje
         Velké Meziříčí pokračuje v digitalizaci historických amatérských filmů dokumentujících život ve městě. Místním nadšencům se je na začátku 90. let podařilo zachránit před zničením.
         21:25
         Máma mele maso aneb Kdysi před tabulí
          ak probíhalo vyučování na základních školách za první republiky a v poválečných letech, přibližuje výstava v břeclavském muzeu. Její návštěvníci se můžou vžít do role tehdejšího školáka a vyzkoušet kromě lavice i dobové psací pomůcky.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          Události v regionech - víkend

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám