Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Průmysl na Zlínsku prosperuje

Ještě nedávno konkursy a propouštění, teď prosperita.Rok 2014 začal pro tradiční průmysl na Východní Moravě dobrými zprávami.Například obuvníci v Dolním Němčí plánují zdvojnásobit výrobu, letadla z Kunovic budou zase operovat v Nepálu.

Pošta mění otevírací dobu

Od prvního února mění Česká pošta otevírací dobu na některých pobočkách.

Varhany z Domu umění jsou na prodej

Varhany v opuštěném Domě umění ve Zlíně jsou na prodej. Do nového sídla filharmoniků se nástroj nehodí ani rozměry, ani kvalitou. Kupce chce město hledat i v zahraničí.

Pasivní dům zlevní seniorům nájem

První pasivní dům pro seniory v České republice dnes otevřel své brány v Modřicích u Brna. Od energeticky úsporné budovy si slibuje nízké náklady na provoz - díky tomu budou senioři platit nižší nájem.

Spor o pamětní desku

Zasloužil se o největší zvonkohru ve střední Evropě, o opravu chrámu Jména Panny Marie ve Křtinách na Blanensku. Bývalý farář Tomáš Prnka byl mezi lidmi oblíbený a místní mu chtěli po smrti vzdát hold.

Nový ředitel Úřadu práce

Jihomoravský úřad práce má nového šéfa. Stal se jím Jan Marek. Vedením ho pověřila nová ministryně práce a sociálních věcí. Jan Marek se vrací do známého prostředí. V čele jihomoravské pobočky úřadu práce už v minulosti stál.

Nebezpečný led

Uplynulé dny s teplotami kolem pod nulou mají na svědomí, že se na některých rybnících vytvořila ledová pokrývka. Jestli se dá na zamrzlých plochách bruslit dnes zjišťoval kolega Jakub Ščurkevič.

V Brně má dnes premiéru opera Maria di Rohan

V inscenaci vystoupí operní diva Lubica Vargicová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST