Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Radnice se přou s poštou

Radnici ve Velkém Meziříčí vadí, že poštovní doručovatelé a doručovatelky nabízí lidem finanční produkty. Podle starosty jde o formu podomního prodeje, který přitom zakazuje městský tržní řád. Pošta se ale brání.

Při nočním požáru ve Zlíně zemřel člověk

Při nočním požáru ve Zlíně zemřel člověk. Celé dopoledne pak hasiči a policisti vyhořelý dům prozkoumávali. Obavy, že obětí mohlo být víc, se naštěstí nepotvrdily.

Zaměstnání pro autisty

I lidé s autismem mohou obstát na trhu práce. Dokázat to chce projekt organizace APLA, která se právě na pomoc autistům zaměřuje. Po přípravných kurzech už mají její klienti za sebou první úspěšné týdny v práci.

Vysočina je v těchto dnech ráj pro houbaře

Na Vysočině teď rostou v lesích stovky druhů různých hub. Houbaři se konečně dočkali a domů chodí s plnými košíky. Podle mykologů houbám pomohlo deštivé počasí a porostou až do prvních mrazů.

Kauza Podhoran

Hotel zastupitelé Bystřice pod Hostýnem před rokem odmítli koupit a vzápětí do něho majitel nastěhoval přibližně stovku sociálně slabých nájemníků. A právě to je dnes znovu tématem jednání bystřických zastupitelů.

Obrana spotřebitelů

Další poradna Sdružení obrany spotřebitelů otevřela v Křtinách na Blanensku. Lidem pomůže v boji proti nekalým praktikám obchodníků - s reklamacemi nebo třeba odstoupením od kupní smlouvy.

Nové laboratoře VUT

V jedné bude generátor vyrábět extrémně vysoký proud, ve druhé budou práskat blesky. Výzkumníci díky nim poznají, jak v takových extrémních podmínkách pracují elektrické přístroje.

Nová abonentní řada Jazz and World Music

Filharmonie Brno vstupuje do další sezóny s novým projektem. Chce tak Besední dům otevřít nejen příznivcům klasické hudby. Prvním z nové řady byl koncert Nizar Rohana Trio.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST