26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Absoloventi pod křídly ÚP — Volná místa na VŠ pořád jsou — Univerzita snižuje počty studentů — Obžaloba brněnského soudce Jiřího Peška — Překupníci s metanolem před soudem — V noci padaly hvězdy — Drahá 51 — Nový stacionář pro lidi s Alzheimerovou nemocí — Zoo má mládě bílého lva — Festival španělské kultury Ibérica

Části dílu

00:47
Absoloventi pod křídly ÚP
  Jak zaměstnat absolventy bezprostředně po dokončení střední nebo vysoké školy - úřad práce spustil nový program, který to umožní. Získat první pracovní zkušenosti umožní Projekt odborné praxe.
  03:12
  Volná místa na VŠ pořád jsou
   Přesto na některých vysokých školách v Jihomoravském a Zlínském kraji jsou volná místa ještě teď. A univerzity vypisují druhá kola přijímacích řízení.
   04:46
   Univerzita snižuje počty studentů
    O systému na Masarykově univerzitě teď živě po telefonu s náměstkem ministra školství Tomášem Hrudou.
    07:44
    Obžaloba brněnského soudce Jiřího Peška
     Po devíti měsících vyšetřování dnes státní zástupce obžaloval soudce brněnského městského soudu Jiřího Peška ze dvou trestných činů.
     08:57
     Překupníci s metanolem před soudem
      Dva muži z Karvinska zavinili podle vyšetřovatelů smrt jednoho člověka a způsobili doživotní následky u několika dalších. Na otravu toxickým alkoholem loni zemřely desítky lidí a vláda tehdy vyhlásila částečnou prohibici.
      11:48
      V noci padaly hvězdy
       V noci na dnešek zářilo na obloze nejvíc meteorů v roce. Takzvané Perseidy lidi pozorovali třeba ve hvězdárně v Uherském Brodu. Nejen tam ale podívanou zkrátily husté mraky.
       13:33
       Drahá 51
        adost z obnovení linky 51, která spojovala zastávku Úzkou a Žlutý kopec, je zřejmě jen dočasná
        15:36
        Nový stacionář pro lidi s Alzheimerovou nemocí
         První zařízení svého druhu ve Zlíně otevřela organizace Naděje. Takových služeb se přitom pacientům trpící demencí nedostává v celé zemi. Odborníci ale varují - počty nemocných rychle rostou.
         17:33
         Zoo má mládě bílého lva
          Lákadlo získala hodonínská zoologická zahrada. Takzvaný bílý lev je jediným v Česku - zoo ho získala z jihoafrického Lory Parku. Od včerejšího odpoledne si osmiměsíční mládě zvyká na nové prostředí.
          19:51
          Festival španělské kultury Ibérica
           Temperamentní hudebníci a tanečníci rozproudí jindy klidné Boskovice na Blanensku. Horkokrevná přehlídka nabídne třeba i výstavu obrazů nebo kurzy španělštiny s rodilými mluvčími.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám