Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

Obsah dílu

Havárie ultralehkého letadla — Geoelektrárna v Semilech nebude — Pardubický kraj zachraňuje kojenecký ústav — Budoucnost letiště Cheb — Komplikovaný výběr peněz za odpady. — Nový objev vědců z brněnského CEITEC — Oslavy na demarkační linii — Pieta v Praze-Motole — Frýdlantská věž — Speciální model novorozence — Veteráni v Zábřehu

Části dílu

04:16
Havárie ultralehkého letadla
  Čtyřmístný letoun narazil po poledni do střechy hotelu u letiště ve Vrchlabí-Lánově. Německý pilot a jeho spolucestující utrpěli vážná zranění. Záchranáři je převezli do nemocnice.
  04:36
  Geoelektrárna v Semilech nebude
   Semily zastavily přípravu výstavby geotermální elektrárny. Firma, která na projektu spolupracovala, teď ale bude chtít po městu vynaložené náklady, půjde prý o miliony. *** Proti výstavbě se postavili místní v referendu.
   07:52
   Pardubický kraj zachraňuje kojenecký ústav
    Dětská centra a kojenecké ústavy mají pevné místo v systému sociální péče. S tím argumentem přišel Pardubický kraj, podle kterého se nepodaří najít pěstounské rodiny pro všechny opuštěné a nemocné děti.
    08:49
    Budoucnost letiště Cheb
     Cheb usiluje o přistávací dráhu kdysi klíčového válečného letiště. Město už vlastní většinu pozemků. V areálu by mělo vzniknout sportovní letecké centrum, které by využívali i podnikatelé a hosté ve Františkových a Mariánských Lázních.
     10:42
     Komplikovaný výběr peněz za odpady.
      Nový zákon, který měl městům pomoci vybrat víc peněz na likvidaci odpadu, se míjí účinkem. Lidi nařízení často ignorují. Města můžou chtít peníze za odpad nově i po cizincích a majitelích bytů. Jenomže radnice nemají seznamy.
      11:09
      Nový objev vědců z brněnského CEITEC
       Brněnští vědci vyvíjí nový typ počítačové paměti. Miniaturní víry na nanomagnetech fungující na principu tornáda mohou výrazně urychlit práci na počítači. Průlomového výzkumu si všiml i prestižní vědecký časopis Nature Nanotechnology.
       12:59
       Oslavy na demarkační linii
        Poslední připomínkou závěru druhé světová války na území Česka byla dnešní rekonstrukce bitvy spojená se vzpomínkovým aktem v rokycanskému muzeu na demarkační linii. I přes nepříznivé počasí na slavnost přišly stovky lidí.
        14:58
        Pieta v Praze-Motole
         V pražském Motole lidé uctili památku obětí komunismu. Pietního aktu se zúčastnilo okolo dvou set pamětníků, představitelé politické scény i zástupci Konfederace politických vězňů, která akci pořádala.
         18:43
         Frýdlantská věž
          Na frýdlantském hradu poprvé v historii otevřeli pro lidi věž. Nelehký výstup je na vlastní nebezpečí. Už během dopoledne ale přišly stovky lidí, kteří si nenechali ujít krásný výhled.
          20:29
          Speciální model novorozence
           Reálný výukový model novorozence koupila pro praktický výcvik zdravotníků pražská záchranná služba. Figurína umí simulovat šest různých akutních stavů.
           22:17
           Veteráni v Zábřehu
            Desítky nablýskaných automobilových veteránů obsadily dnes Masarykovo náměstí v Zábřehu. Kvůli deštivému počasí se ale motoristickým nadšencům představil jen zlomek vozů a motorek, které sem měly původně přijet.
            Přehrát celé video
            Stopáž26 minut
            Další díl
            Události v regionech - víkend

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výroba granátů — Logistické centrum v areálu kasáren — Zdražení obědů ve školních jídelnách — Zavřená cyklostezka — Omezení odběru vody — Zneužití nadačního fondu — Rezidentní parkování — Mendelův skleník — Medvěd v Beskydech

            1. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Pěstounská péče — Pololetní vysvědčení — Gondolový most — Dopravní komplikace — Privatizace bytů — Kontrola chovu zvířat — Návštěvy v nemocnicích — Psychologická pomoc pro studenty — Výstava obrazů Jana Pospíšila

            31. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Otrava Bečvy u soudu — Rekapitulace havárie na Bečvě — Evakuace kancelářské budovy — Ztráty a nálezy — Oprava zámku v Kroměříži pokračuje — Výsledek prezidentské volby — Dostavba dálnice D1 — Nevhodné chování na MUNI — Nejstarší cukrárna v Brně

            30. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začalo 2. kolo prezidentských voleb — Volba obou kandidátů a prezidenta ČR — Využití přenosných volebních uren — Znojemská sportoviště zdraží — Nový most v Boskovicích — Vinařství roku 2022 — Připomínka holokaustu — Čeští vědci na expedici v Antarktidě

            27. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nehodost seniorů — Nehodovost seniorů — Podnikatel roku JMK 2022 — Odvolání v kauze Stoka — Přeměna hlavního nádraží v Brně — 2. kolo prezidentských voleb — 80 let od vraždy Františky Sívkové — Dobré podmínky pro lyžování — Turné Filharmonie Brno do USA

            26. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Kontroly na hranicích — Opravy radniční věže — Výzkum zdraví hasičů — Obnova zeleně zničené tornádem — Začalo 2. kolo prezidentských voleb — Plány se zimním stadionem — Kontrola městských bytů — Obnova vyhořelého penzionu — Výročí malíře Josefa Winterhaldera

            25. 1. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám