Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

Obsah dílu

Havárie ultralehkého letadla — Geoelektrárna v Semilech nebude — Pardubický kraj zachraňuje kojenecký ústav — Budoucnost letiště Cheb — Komplikovaný výběr peněz za odpady. — Nový objev vědců z brněnského CEITEC — Oslavy na demarkační linii — Pieta v Praze-Motole — Frýdlantská věž — Speciální model novorozence — Veteráni v Zábřehu

Části dílu

04:16
Havárie ultralehkého letadla
  Čtyřmístný letoun narazil po poledni do střechy hotelu u letiště ve Vrchlabí-Lánově. Německý pilot a jeho spolucestující utrpěli vážná zranění. Záchranáři je převezli do nemocnice.
  04:36
  Geoelektrárna v Semilech nebude
   Semily zastavily přípravu výstavby geotermální elektrárny. Firma, která na projektu spolupracovala, teď ale bude chtít po městu vynaložené náklady, půjde prý o miliony. *** Proti výstavbě se postavili místní v referendu.
   07:52
   Pardubický kraj zachraňuje kojenecký ústav
    Dětská centra a kojenecké ústavy mají pevné místo v systému sociální péče. S tím argumentem přišel Pardubický kraj, podle kterého se nepodaří najít pěstounské rodiny pro všechny opuštěné a nemocné děti.
    08:49
    Budoucnost letiště Cheb
     Cheb usiluje o přistávací dráhu kdysi klíčového válečného letiště. Město už vlastní většinu pozemků. V areálu by mělo vzniknout sportovní letecké centrum, které by využívali i podnikatelé a hosté ve Františkových a Mariánských Lázních.
     10:42
     Komplikovaný výběr peněz za odpady.
      Nový zákon, který měl městům pomoci vybrat víc peněz na likvidaci odpadu, se míjí účinkem. Lidi nařízení často ignorují. Města můžou chtít peníze za odpad nově i po cizincích a majitelích bytů. Jenomže radnice nemají seznamy.
      11:09
      Nový objev vědců z brněnského CEITEC
       Brněnští vědci vyvíjí nový typ počítačové paměti. Miniaturní víry na nanomagnetech fungující na principu tornáda mohou výrazně urychlit práci na počítači. Průlomového výzkumu si všiml i prestižní vědecký časopis Nature Nanotechnology.
       12:59
       Oslavy na demarkační linii
        Poslední připomínkou závěru druhé světová války na území Česka byla dnešní rekonstrukce bitvy spojená se vzpomínkovým aktem v rokycanskému muzeu na demarkační linii. I přes nepříznivé počasí na slavnost přišly stovky lidí.
        14:58
        Pieta v Praze-Motole
         V pražském Motole lidé uctili památku obětí komunismu. Pietního aktu se zúčastnilo okolo dvou set pamětníků, představitelé politické scény i zástupci Konfederace politických vězňů, která akci pořádala.
         18:43
         Frýdlantská věž
          Na frýdlantském hradu poprvé v historii otevřeli pro lidi věž. Nelehký výstup je na vlastní nebezpečí. Už během dopoledne ale přišly stovky lidí, kteří si nenechali ujít krásný výhled.
          20:29
          Speciální model novorozence
           Reálný výukový model novorozence koupila pro praktický výcvik zdravotníků pražská záchranná služba. Figurína umí simulovat šest různých akutních stavů.
           22:17
           Veteráni v Zábřehu
            Desítky nablýskaných automobilových veteránů obsadily dnes Masarykovo náměstí v Zábřehu. Kvůli deštivému počasí se ale motoristickým nadšencům představil jen zlomek vozů a motorek, které sem měly původně přijet.
            Přehrát celé video
            Stopáž26 minut
            Další díl
            Události v regionech - víkend

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nedostatek lahví na víno — Soud s dealery — Opravy ve Veselí nad Moravou — Vozíčkáři pomáhají vozíčkářům — Bezpečnost silničářů — Oprava turbíny v teplárně — Děti uprchlíků ve školách — Po stopách režisérky Evy Tálské

            Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Kvalita vody — Otevření Zikmundovy vily — Volná plocha ve Vsetíně — Ubytovávání uprchlíků — Rekonstrukce náměstí — Výročí objevu falzifikátu — Vodní dílo Skalička — Festival muzejních nocí — Pořádání kulturních akcí

            Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Podpora začínajících zemědělců — Soud s Březinovými — Oprava hradu Děvičky — Budoucnost obory Soutok — Muzeum v obci s dvaceti obyvateli — Most v Tetčicích je průjezdný — Půdní injektáž zlepší růst stromů — Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

            Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Bezpečnost v dopravě — Neshody v pravoslavné církvi na Moravě — Prodej vojenského areálu — Sdílená kola v Jihlavě — Projekt Ze života hmyzu vrcholí — Modernizace dětských hřišť — Soutěž žáků podporuje řemesla — Finále fotbalového poháru — Prohlídky v divadelních dílnách

            Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

            Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám