Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Památník romského holocaustu je téměř hotový

V Hodoníně u Kunštátu – v místě zvaném Žalov – vzniká památník romského holocaustu. Za okupace tam stál sběrný tábor pro Romy. Jeho historii připomene expozice, která vznikne v jediném dochovaném válečném baráku.

Černé skládky online

Najít a zlikvidovat černé skládky za pomoci informačních technologií. Takový je ambiciózní plán projektu zmapujto.cz Internetová aplikace umožňuje uživatelům hlásit černé skládky pomocí takzvaných chytrých mobilů.

Letos bude málo medu

Včely letos kvůli počasí sesbíraly rekordně málo medu. Tvrdí to včelaři na Olomoucku. Někteří z nich jsou na polovině loňské produkce.

Český rozhlas Region v Jihlavě vyplavila voda

Je přerušeno vysílání z Vysočiny a technici intenzivně pracují na opravách vodou zničené techniky.

Moravská vína míří do Japonska

Moravská vína slaví úspěch v zemích Dálného východu. Ryzlink či Merlot z jižní Moravy totiž zachutnal především Číňanům a Japoncům. Ti jím zapíjejí třeba oblíbené sushi.

Plumlov čeká další fáze čištění

V Podhradském rybníku v Plumlově jsou i přes náročné odbahnění dál sinice. Vinu přičítají vodohospodáři nejen teplému počasí, ale především chybějícím čističkám na přítocích rybníka.

Konec nesmyslné objížďky. Řidiči se z Mikulova dostanou přímo do Ottenthalu

Mikulov brzy spojí se sousedním rakouským regionem Laa an der Thaya nová silnice. Právě v těchto dnech se na trase dosavadní cyklostezky začíná stavět. Místním i turistům silnice ušetří 10 kilometrů cesty.

Kolo vám z výletu nově odveze cyklobus

Cyklisté na jižní Moravě mají nově možnost využít při svých výletech autobusy integrovaného dopravního systému jihomoravského kraje. Ten tuto možnost zavedl letos na jaře a už teď kvůli velkému zájmu plánuje službu rozšířit.

Porotci vybírají letošní Krále vín

Porotci degustují 900 vzorků, aby vybrali letošní Krále vín.

Luhačovicemi znějí velebné tóny houslí

Houslový virtuos Václav Hudeček učí 18 talentů z celé České republiky v Luhačovicích. Jeho čtrnáctidenní akademie vyvrcholí v pátek velkým koncertem. Nejlepší absolvent získá mistrovské housle za sto tisíc korun.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST