Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Propagace vily Tugendhat — Comenia Script ve Zlínském kraji — Výstava - Wannieck gallery — Vzkaz generacím z Baťova institutu — Stěhování brněnského draka — Proměna hornického učiliště — Brontosauři opravují Švýcárnu — Začalo Cinema Mundi

Části dílu

00:41
Propagace vily Tugendhat
    Největší turistický tahák v Brně - vila Tugendhat přivítá první návštěvníky z řad veřejnosti v úterý 6.března. Vedení města doufá, že funkcionalistický skvost přitáhne do jihomoravské metropole zástupy turistů.
    02:55
    Comenia Script ve Zlínském kraji
      Názory na nové písmo Comenia Script se ve Zlínském kraji liší. Někteří jej chválí, jiní naopak. Testování skončí letos v červnu a pak ministerstvo rozhodne, co dál.
      06:03
      Výstava - Wannieck gallery
        Osm desítek obrazů, dvacítka významných českých malířů – to nejlepší ze sbírky mecenáše současné české malby Richarda Adama nabízí brněnská Wannieck Gallery a výstava s názvem - Princip odkládané dokonalosti.
        08:33
        Vzkaz generacím z Baťova institutu
          Do základové zdi vznikajícího Baťova institutu byla dnes zabetonována schránka se vzkazem příštím generacím.Obsahuje denní tisk,projektovou dokumentaci.V institutu budou mít sídlo galerie,knihovna a muzeum.
          11:11
          Stěhování brněnského draka
            Brněnský drak, nedílný symbol a památka jihomoravské metropole, dnes odpoledne zmizel ze Staré radnice v Brně. Musel ji na 350 dní opustit kvůli její rekonstrukci. I krokodýla čeká nutná údržba
            13:26
            Proměna hornického učiliště
              Rozlehlý areál zrušeného hornického učiliště v Dubňanech u Hodonína po letech znovu ožívá. Noví adepti havířského řemesla už z něj ale nevyjdou.
              16:48
              Brontosauři opravují Švýcárnu
                Švýcárna – unikátní stavba v alpském stylu, kterou poblíž Adamova postavili Lichtenštejnové - má být kronikou Josefovského údolí.
                18:33
                Začalo Cinema Mundi
                  V Brně začal třetí ročník filmového festivalu Cinema Mundi. Publiku nabídne přehlídku všech filmů, které se ucházely o letošní Oscary v kategorii cizojazyčných snímků.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

                  Napište nám