Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

26 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

Obsah dílu

Pozůstalí chtějí žalovat organizátory rallye u Lopeníku — Verdikt v kauze Studénka stále v nedohlednu — Nový lázeňský statut — Česko si připomíná Den válečných veteránů — Veteráni v Rokycanech — Odmítnutý dům přírody — Podchod strachu — Svatomartinské oslavy — Český rekord v počtu Martinů a Martin — Výměna informačních tabulí v Brně — Orloj Františka Planičky — Brněnského draka čeká digitalizace

Části dílu

00:41
Pozůstalí chtějí žalovat organizátory rallye u Lopeníku
  Pozůstalí po obětech sobotní nehody rallye v Lopeníku na Slovácku, kdy jedno z aut vylétlo z trati a usmrtilo 4 dívky, chtějí žalovat organizátory závodu. Prostor pro diváky, podle nich, nebyl ohraničený páskou.
  03:16
  Verdikt v kauze Studénka stále v nedohlednu
   Ani letos nepadne verdikt v kauze tragické nehody vlaku Comenius ve Studénce. Před čtyřmi lety po nárazu vlaku do spadlého mostu zemřelo 8 lidí. Novojičínský okresní soud stále nemá všechny potřebné posudky.
   06:11
   Nový lázeňský statut
    Většina lázeňských měst v Česku bude usilovat o nový lázeňský statut. Dokument přesně vymezuje chráněné území a radnicím mimo jiné pomůže ovlivnit lázeňskou architekturu.
    07:50
    Česko si připomíná Den válečných veteránů
     11. listopad se jako Den veteránů slaví ve světě od roku 1919 hlavně v západní Evropě, ve Spojených státech a v Kanadě. Česká republika si výročí připomíná až od roku 2001.
     09:34
     Veteráni v Rokycanech
      Obě světové války, ale i konflikty ve Vietnamu, Koreji nebo Iráku si připomněli i váleční veteráni na náměstí v Rokycanech.
      12:03
      Odmítnutý dům přírody
       Promarněná možnost, nebo uchráněné peníze? Řeč je o projektu na proměnu bývalé školy v Dolánkách u Turnova v přírodovědné návštěvnické a vzdělávací centrum.
       13:52
       Podchod strachu
        PODchod v centru Frýdku-Místku, který v noci ničí vandalové, se změní. Rekonstrukce už začala - město nechá vyměnit často poškozované stropní PODhledy.
        15:26
        Svatomartinské oslavy
         Lahve Svatomartinského vína jsou otevřené. Tisíce lidí si na náměstí Svobody v Brně dnes v 11 hodin připily prvním letošním vínem. Do prodeje vinaři uvedli rekordní množství - téměř 2 miliony 200 tisíc lahví.
         17:12
         Český rekord v počtu Martinů a Martin
          A svatomartinské slavnosti ještě jednou - tentokrát z Velké Bystřice na Olomoucku. Tam si krátce po jedenácté hodině připilo třiapadesát Martinů a Martin – a společně tak vytvořili nový český rekord.
          19:21
          Výměna informačních tabulí v Brně
           Padesát nových informačních tabulí přibude do konce tohoto roku na přestupních uzlech jihomoravského integrovaného dopravního systému.
           20:55
           Orloj Františka Planičky
            Muzeum v Ústí nad Orlicí vystavuje světový unikát. Odborníkům se podařilo zachránit a zrestaurovat takzvaný interiérový orloj Františka Planičky. Velmi precizní a přesný mechanismus je dílem nadšeného samouka, který orloj dokončil v roce 1919.
            22:44
            Brněnského draka čeká digitalizace
             Jeden ze symbolů moravské metropole, brněnského draka, čeká digitalizace. Před stěhováním z Dietrichsteinského paláce zpátky na Starou radnici vybraná firma draka naskenuje a vytvoří jeho 3D model.
             Přehrát celé video
             Stopáž26 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přesun asistenčního centra — Končí sklad materiální pomoci — Nový zabezpečovací systém — Výsledky inspekce v Hatích — Zabavování alkoholu ve Znojmě — 80. výročí atentátu na R. Heydricha — Záchyt běženců z Blízkého východu — Pokračuje Zlín Film Festival — Opravená psychiatrická klinika — Začíná letní divadelní sezona

             27. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Veletrh práce pro ukrajinské uprchlíky — Uplatnění uprchlíků na trhu práce — Demolice mostu u Tomkova náměstí v Brně — Převoz 500 let staré stodoly v Příkazech na Hané — Nový brněnský biskup Pavel Konzbul — Začal 62. Zlín Film Festival — Prvn íden zlínského festivalu — Zátah ČOI v asijské tržnici — Dobrovolným hasičům chybí sportoviště — Nově opravený rytířský sál

             26. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Výhrůžky na internetu — Nenávistné projevy na internetu — Stěhování nadměrného nákladu — Neboj se mě — Vysílač v Topolné — Nový dům přírody — Posílení účinku antibiotik — Měřící stanice v řece Bečvě — Nový kulturní dům v Jasenné — Divadelní svět Brno

             25. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Pomoc při mrtvici — První pomoc — Výstraha před silným deštěm — Rekord v počtu srdcí — Stavba mostu — Přerozdělování uprchlíků — Turistická sezona v Brně — Stěhování nadměrného nákladu — Rekonstrukce tváře pravěké ženy

             24. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nedostatek lahví na víno — Soud s dealery — Opravy ve Veselí nad Moravou — Vozíčkáři pomáhají vozíčkářům — Bezpečnost silničářů — Oprava turbíny v teplárně — Děti uprchlíků ve školách — Po stopách režisérky Evy Tálské

             23. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Kvalita vody — Otevření Zikmundovy vily — Volná plocha ve Vsetíně — Ubytovávání uprchlíků — Rekonstrukce náměstí — Výročí objevu falzifikátu — Vodní dílo Skalička — Festival muzejních nocí — Pořádání kulturních akcí

             20. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

             Napište nám