25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech - víkend

Obsah dílu

Sociální bydlení v Ostravě — Dezolátní stav LDN v Brně — Zapomenuté pracovní tábory na Trutnovsku — Sebeobrana pro školačky — Olomoucké letadlo čeká stěhování — Nemocnice v Plzni nabízí nové techniky porodů — Bourání památkově cenného domu — Záchrana obojživelníků — Křesťanský muzikál — Ochrana vzácné byliny — Lichtenštejnská výstava

Části dílu

01:19
Sociální bydlení v Ostravě
  Rodiny s dětmi, které si kvůli finančním problémům nemohou pořídit vlastní byt nebo jim hrozí ztráta střechy nad hlavou, mají v Ostravě šanci získat bydlení s bezplatnými sociálními službami.
  02:26
  Dezolátní stav LDN v Brně
   Léčebna pro dlouhodobě nemocné na Červeném kopci v Brně nevydrží víc než dva roky.
   04:40
   Zapomenuté pracovní tábory na Trutnovsku
    Nedávno se tu třeba křtila kniha vzpomínek jedné z vězenkyň pracovního tábora v Žacléři. Takových táborů bylo jen v okolí Trutnova hned sedm.
    06:33
    Sebeobrana pro školačky
     Jak se ubránit nečekanému napadení, se učily osmačky a deváťačky ze Základní školy v Lanžhotě. Instrukce dostaly přímo od břeclavských policistů.
     08:23
     Olomoucké letadlo čeká stěhování
      Dnes už zchátralý stroj, který stojí poblíž plaveckého stadionu více než 35 let, musí uhnout stamilionovým plánům na přestavbu zimního stadionu.
      10:14
      Nemocnice v Plzni nabízí nové techniky porodů
       Fakultní nemocnice Plzeň v současnosti nabízí nejlépe vybavenou porodnici v zemi. Běžné porody tady probíhají v nadstandardně vybavených pokojích, které nabízí zázemí i pro partnery.
       15:13
       Bourání památkově cenného domu
        Ruský investor ho nechal bez povolení postupně zbourat. Památkáři teď další práce zastavili. Už zítra budou na místě zjišťovat škody.
        16:44
        Záchrana obojživelníků
         Nedaleko České Třebové na Orlickoústecku probíhá jedna z největších akcí na záchranu ohrožených obojživelníků. Pod záštitou Českého svazu ochránců přírody tam dobrovolníci u silnic odchytávají a přenášejí do bezpečí tisíce žab a čolků.
         18:52
         Křesťanský muzikál
          Děti v Hrubé Vrbce oslavily Květnou neděli muzikálem. Spolupracovali na něm katolíci, protestanti i pravoslavní.
          20:29
          Ochrana vzácné byliny
           Právě teď na přelomu března a dubna kvete u Posázavské stezky unikátní rostlina - kandík psí zub. Růžovo-fialové květy této chráněné a ohrožené rostliny si fotografuje množství turistů, často ji ale při tom zničí.
           22:23
           Lichtenštejnská výstava
            Za účasti lichtenštejnského knížete Jana Adama II. se dnes odpoledne v mikulovském zámku otevřela výstava o Janu Adamovi I. z Lichtenštejna.
            Přehrát celé video
            Stopáž26 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám