Chalupa je hra → 27. 8. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2010
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Prázdninové návraty na chalupy, na chaty

7. 7. 2010 07:05 ČT2

V jedné z nejstarších obcí Šumperska, ve Žlebu, začal stavět chaloupku svých snů pan Jan. Stavení má kombinovanou hrubou stavbu, část je zděná a část roubená. Proto musí počítat s tím, že zatímco zděná část zůstane stále stejná,…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16634

Mohli jste vidět

27. 8.
2020

Prázdninové návraty na chalupy, na chaty

Rodina paní Dany už 11 generací vlastní chalupu ve Víru na Vysočině, kde téměř 300 let fungoval vyhlášený hostinec U Fialů. V roce 1953 byl hostinec uzavřen a od té doby víceméně chátral. Až teprve paní Dana se svým mužem našli dost síly, odvahy a financí, aby se pokusili stavbu zachránit. Hostinec už ve Víru provozovat nebudou, ale místo pro setkávání přátel a sousedů se v nově zrekonstruovaném stavení určitě najde.

Tipy na výlet

Vír – přírodní rezervace

Jednou za rok vždy na jaře se údolí zdejšího potoka promění v přírodní unikát, kdy tady kvetou desetitisíce bledulí. I proto je oblast už téměř 60 let přírodní rezervací a od roku 2005 je dokonce chráněná i v rámci Evropy.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V domě s číslem popisným 6 se ještě před šedesáti lety čepovalo pivo a hráli v něm ochotníci. Dnes tady odvážná a svérázná mladá žena, paní Dana hledá otisky, které tu zanechaly předešlé generace.

Pusťte si pořad

iVysílání