Chalupa je hra → 19. 9. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2010
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Stylový zahradní domek ze starého včelína

13. 10. 2009 17:30 ČT1

Designérka a výtvarnice Marta Kačorová stráví týden na chalupě v kraji pod bájnou horou Blaník. Společně s mladým párem z Prahy, Ondřejem a Májou, budou přestavovat starý nevyužívaný včelín na zahradě v nádherný domek ve stylu…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16634

Mohli jste vidět

19. 9.
2020

Jak zachránit staré krovy

Pan Miroslav z Olomouce patří k chalupářům, kteří si na chalupu sice jezdí odpočinout, ale jen tak ležet na kanapi nebo v lehátku u bazénu byste je nedonutili ani násilím. Před pár lety koupil Miroslav chalupu ve Slavíkově, a přestože je povoláním lékař, dnes je z něj také zručný kutil a o chalupě napsal dokonce i knihu.

Tipy na výlet

Hrad Bouzov

Na jednom z okolních kopců stojí pohádkový hrad Bouzov. Je z přelomu 13. a 14. století, ale podoba, kterou vidíme dnes, pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy byl novoromanticky přestavěn v novogotickém stylu. Přestavbu hradu zařídil arcivévoda Evžen, velmistr Řádu německých rytířů a architektem byl známý mnichovský architekt Georg von Hauberrisser. Hrad je výjimečný novoněmeckou gotikou. Architekt se inspiroval u tyrolských hradů.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Ve Slavíkově nás čeká pan Miroslav, který kouzlu chalupaření propadl teprve nedávno, ale zato dokonale. Před 3 lety jej totiž okouzlila nádherná chalupa, jejíž stáří se dá odhadovat asi na 180 let.

Pusťte si pořad

iVysílání