Chalupa je hra → 2. 6. 2019

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2010
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Nová kuchyň ve starém stylu

5. 10. 2010 17:30 ČT1

Tentokrát se vydáme do beskydského údolí Nytrová za mladým chalupářem Martinem. Když bylo Martinovi šest let, koupili jeho rodiče starou dřevěnici. Původně měli v úmyslu na chalupě uprostřed přírody pouze relaxovat. Ale jak už to…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 15561

Mohli jste vidět

2. 6.
2019

Jak zachránit staré krovy

Pan Miroslav z Olomouce patří k chalupářům, kteří si na chalupu sice jezdí odpočinout, ale jen tak ležet na kanapi nebo v lehátku u bazénu byste je nedonutili ani násilím. Před pár lety koupil Miroslav chalupu ve Slavíkově, a přestože je povoláním lékař, dnes je z něj také zručný kutil a o chalupě napsal dokonce i knihu.

Tipy na výlet

Hrad Bouzov

Na jednom z okolních kopců stojí pohádkový hrad Bouzov. Je z přelomu 13. a 14. století, ale podoba, kterou vidíme dnes, pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy byl novoromanticky přestavěn v novogotickém stylu. Přestavbu hradu zařídil arcivévoda Evžen, velmistr Řádu německých rytířů a architektem byl známý mnichovský architekt Georg von Hauberrisser. Hrad je výjimečný novoněmeckou gotikou. Architekt se inspiroval u tyrolských hradů.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Ve Slavíkově nás čeká pan Miroslav, který kouzlu chalupaření propadl teprve nedávno, ale zato dokonale. Před 3 lety jej totiž okouzlila nádherná chalupa, jejíž stáří se dá odhadovat asi na 180 let.

Pusťte si pořad

iVysílání