Chalupa je hra → 31. 5. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2010
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Ve středověké tvrzi se rozhodně nudit nebudete

5. 4. 2011 17:00 ČT1

Jen velcí nadšenci se pouštějí do rekonstrukce zchátralých, několik stovek let starých stavení. K hrstce odvážných patří u nás pan Ondřej, který se před pár lety pustil do opravy malešovské tvrze z počátku 14. století. Dnes se v…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16634

Mohli jste vidět

31. 5.
2020

Nenechte si sežrat střechu nad hlavou

Našimi nejčastějšími "spolubydlícími" na chalupách bývají červotoči a tesaříci. Destrukci dřeva způsobují larvy, které svým kousacím ústrojím rozmělňují dřevo a částečně ho požírají. Dřevokazný hmyz působí často skrytě a laik jen těžko hledá místa poškození. Chemická sanace dřeva je mnohdy neúčinná, a tak odborníci hledají stále nové metody likvidace škůdců. Jednou z nich je i tzv. termosanace dřeva, která prý s tesaříky a červotoči na vaší chalupě zatočí docela spolehlivě.

Tipy na výlet

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy - dnes třetí nejrozlehlejší hrad v České republice. Z vyhlídky v hradním jádře se otevírá pohled na široké okolí, k vidění jsou odsud Beskydy a také města Kopřivnice, Příbor a Ostrava.
Kaple sv. Ondřeje a celý areál hukvaldského hradu je dějištěm vyhlášeného mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Poslechnout si v tak krásném prostředí příjemný koncert musí být bezesporu velmi romantické. Pokud se však na hrad dostanete mimo festival, nezoufejte. Je zde k dispozici hned několik míst, nabízejících dechberoucí rozhled na široké okolí.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Pusťte si pořad

iVysílání