Chalupa je hra → 26. 5. 2019

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2010
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Jak zachránit staré krovy

2. 11. 2010 17:30 ČT1

Pan Miroslav z Olomouce patří k chalupářům, kteří si na chalupu sice jezdí odpočinout, ale jen tak ležet na kanapi nebo v lehátku u bazénu byste je nedonutili ani násilím. Před pár lety koupil Miroslav chalupu ve Slavíkově, a…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 14947

Mohli jste vidět

26. 5.
2019

Nenechte si sežrat střechu nad hlavou

Našimi nejčastějšími "spolubydlícími" na chalupách bývají červotoči a tesaříci. Destrukci dřeva způsobují larvy, které svým kousacím ústrojím rozmělňují dřevo a částečně ho požírají. Dřevokazný hmyz působí často skrytě a laik jen těžko hledá místa poškození. Chemická sanace dřeva je mnohdy neúčinná, a tak odborníci hledají stále nové metody likvidace škůdců. Jednou z nich je i tzv. termosanace dřeva, která prý s tesaříky a červotoči na vaší chalupě zatočí docela spolehlivě.

Tipy na výlet

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy - dnes třetí nejrozlehlejší hrad v České republice. Z vyhlídky v hradním jádře se otevírá pohled na široké okolí, k vidění jsou odsud Beskydy a také města Kopřivnice, Příbor a Ostrava.
Kaple sv. Ondřeje a celý areál hukvaldského hradu je dějištěm vyhlášeného mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Poslechnout si v tak krásném prostředí příjemný koncert musí být bezesporu velmi romantické. Pokud se však na hrad dostanete mimo festival, nezoufejte. Je zde k dispozici hned několik míst, nabízejících dechberoucí rozhled na široké okolí.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Pusťte si pořad

iVysílání