Chalupa je hra → 14. 2. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Aby se v zimní zahradě líbilo kytkám i lidem

9. 3. 2010 17:30 ČT1

V malé vesničce Hovězí nedaleko Vsetína se nedávno usadili manželé v důchodovém věku. Svou chalupu postupem času zrekonstruovali tak, aby vyhovovala trvalému bydlení. Původní dřevěnou verandu přestavěli majitelé na zimní zahradu.…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16909

Mohli jste vidět

14. 2.
2020

Chalupa z hlíny herce Jaroslava Duška

Jaroslava Duška zná většina z nás jako herce, ale málokdo ví, že Jarda je také stavař. I když stavař začátečník. V Jindřichovicích pod Smrkem začal v létě loňského roku stavět trochu netradiční obydlí. A protože je Jaroslav Dušek známý experimentátor a improvizátor, odvíjí se i stavba jeho chalupy ve stejném duchu. Stavebním materiálem jsou pouze pytle naplněné směsí hlíny, písku, slámy a malého množství cementu.

Tipy na výlet

Hrad a zámek Frýdlant

Frýdlantský výběžek, území na úpatí Jizerských hor, sdílí hranici s Polskem. Někdy je s nadsázkou nazýván zadní ucho na mapě republiky. Hrad a zámek Frýdlant by ovšem stálo za to hledat, i kdyby ležel až na jeho samém konci. Unikátní je nejen to, že v sobě spojuje dva architektonické útvary: středověký hrad, který byl vybudován kolem poloviny 13.století a renesanční zámek, jehož stavební počátky spadají do 16. století. K jeho historii se ale váží ještě další zajímavosti. Jako první hradní památka byl Frýdlant již od roku 1801 přístupný veřejnosti. Interiér a zařízení zámku je téměř na 100 % původní.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V Jindřichovicích pod Smrkem začal v létě loňského roku stavět trochu netradiční obydlí Jaroslav Dušek. A protože je to známý experimentátor a improvizátor, odvíjí se i jeho stavba ve stejném duchu.

Pusťte si pořad

iVysílání