Chalupa je hra → 8. 8. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Prázdninové návraty na chalupy, na chaty

23. 8. 2011 17:30 ČT1

Stoletou chalupu v podhůří Beskyd nedávno rekonstruovala rodina paní Ivy. Se zařizováním interiéru jim po rekonstrukci pomáhala designérka Veronika Trávničková, která na přání majitelů vtiskla chalupě tradiční venkovský, tak…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16904

Mohli jste vidět

8. 8.
2020

Romantický pokoj pro vnučky

Pan Jiří koupil v šedesátých letech minulého století chalupu v Heřmanovicích nedaleko Zlatých Hor. Protože je povoláním stavební inženýr a navíc manuálně zručný kutil, postupně chalupu sám rekonstruoval. Dříve jezdíval do Jesníků s manželkou a se synem, dnes už tady tráví víkendy a část prázdnin i synova rodina. Svým vnučkám, školačkám Magdalence a Aničce, už dlouho slibuje, že z nevyužitého pokojíku nad garáží pro ně vytvoří jejich nové dívčí království.

Tipy na výlet

Dětské sanatorium Edel ve Zlatých Horách

Zrekonstruovaný rudný důl ve Zlatých Horách je součástí dětského sanatoria Edel a od roku 1995 se zde provozuje speleoterapie. Přijíždí sem pacienti s celou škálou respiračních onemocnění, nebo s onemocněním dýchacích cest, jak horních, tak dolních. Tato léčebna, jediná svého druhu v ČR, využívá pro speleoterapii vstupní štolu dlouhou 555 m. V hoře je celkem 140 km chodeb. V podzemních chodbách s maximální hloubkou 93 m pod zemským povrchem je celoroční teplota 7 až 8ºC a stabilní vlhkost. Ta se pohybuje od 90,8% do 98 % celoročně. Prostory byly upraveny pro pobyt dětí, které tady mají k dispozici malou tělocvičnu s hřištěm pro basketbal, volejbal nebo stolní tenis. Je tu i vybavená lehárna, herna a jídelna. Přestože na první pohled vypadá prostor jako spleť nekonečných chodeb, zabloudit se tady opravdu nedá.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Dnes míříme do Jeseníků, do vesničky Heřmanovice. Skalní heřmanovický chalupář pan Jiří chce na chalupě zařídit pokoj pro své vnučky. Staré venkovské stavení, které koupil asi před 40 lety, vlastními silami zrekonstruoval.

Pusťte si pořad

iVysílání