Chalupa je hra → 11. 6. 2017

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Kořenová čistírna, šetrný přístup k přírodě

29. 9. 2009 17:30 ČT1

Před třemi lety koupili mladí manželé Petr a Pavla starou usedlost Dvůr Sychrov, která byla v té době ve značně zbědovaném stavu. Při rozsáhlé rekonstrukci kladou majitelé velký důraz na výběr technologií a postupů, které jsou…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16191

Mohli jste vidět

11. 6.
2017

Nová roubenka v tradičním stylu

V jedné z nejstarších obcí Šumperska, ve Žlebu, začal stavět chaloupku svých snů pan Jan. Stavení má kombinovanou hrubou stavbu, část je zděná a část roubená. Proto musí počítat s tím, že zatímco zděná část zůstane stále stejná, roubená stěna bude vedle ní sesychat. Kromě stavebních zákonitostí dbá Jan velmi pečlivě i na stylové zařízení interiéru.

Tipy na výlet

Králiky

Nad městem Králíky se tyčí Hora Matky Boží. Zdejší kostel je součástí významného poutního místa a jeho základní kámen byl položen 7. září 1696. Stovky let proudily na Horu Matky Boží procesy poutníků. Podnět ke stavbě areálu dal Tobiáš Jan Becker, pozdější královehradecký biskup, který si už jako malý chlapec umínil, že až vyroste, postaví na hoře nad městem Králíky kostel. Mariánské poutní místo bylo v historii často spojováno se zázračným uzdravením poutníků.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Dnes vám představíme početnou rodinku, která se hodlá v budoucnu natrvalo usadit v obci Žleb, kde budují roubenku.

Pusťte si pořad

iVysílání