Chalupa je hra → 27. 12. 2018

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Nezatracujte svoji chalupu, ani v zimě ne!

6. 1. 2009 17:30 ČT1

Také se letos poprvé chystáte na chalupu a v duchu si říkáte: "K čemu mi ta chalupa vlastně je?" Tak si rychle vzpomeňte na léto, na prosluněné víkendy v přírodě a posezení na terase s pohledem na zapadající slunce.…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16134

Mohli jste vidět

27. 12.
2018

Po stopách betlémů

V podhůří Ještědu, jen pár minut od Liberce, se ukrývá malinkatá vesnička Kryštofovo údolí. V obci stojí množství unikátních hrázděných staveb a celá oblast byla proto právem uznána jako vesnická památková zóna. Jedna z dřevěných chalup patří paní Lině, která se rozhodla poněkud netradičním způsobem zateplit ložnice v podkroví. A protože se blíží Vánoce, bude mít televizní štáb příležitost prohlédnout si unikátní betlémy, které patří k raritám zdejší obce.

Tipy na výlet

Kryštofovo údolí

V Kryštofově údolí na nás čeká místostarosta Alan Janeček a nás zajímá, co láká lidi právě sem, do obce, která je vesnickou památkovou zónou. Rekonstruovat tady starou chalupu není zas tak jednoduché. Rozhodne – li se někdo přece jen pro chalupu v památkové zóně nebo koupí objekt, který je státem chráněnou památkou, může požádat o dotaci. Hodit se to může zejména v takové vesnici, jakou je Kryštofovo údolí. Pro zdejší architekturu jsou totiž typické břidlicové štíty a snahou obce je tyto štíty zachovat. I na to je možné čerpat státní příspěvek. Díky tomuto fondu se podařilo zachránit už čtyři břidlicové štíty, další rekonstrukce se chystají.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Do podhůří Ještědu jsme se vydali za naší hostitelkou paní Linou, která podlehla místnímu kouzlu a pořídila si tady chalupu. My jsme zase podlehli kouzlu šarmantní osobnosti paní Liny a její stylové roubenky.

Pusťte si pořad

iVysílání