Chalupa je hra → 4. 10. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Marocký štuk v kamenném sklepě

15. 1. 2008 18:15 ČT1

Někdo zvelebuje svou chalupu na horách, někdo u vody a pan Pavel z Kobylí uprostřed vinic. Jeho vinný sklep je tak trochu místní architektonickou raritou. Při rekonstrukci zachovává majitel původní stavební techniky, a tak je…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16586

Mohli jste vidět

4. 10.
2014

Jak připravit a uložit dřevo na zimu

Když nám meluzína fouká kolem uší, je už asi pozdě poohlížet se po kousku dřeva. A pokud nás čekají ve vychladlé chaloupce kamna nebo krb, měli bychom u něj mít už v tuto chvíli připraveno něco na zatopení. Jak se dřevem u kamen dobře hospodařit, čím se na zimu zásobit a jak dřevo uskladnit, na to se zajedeme podívat přímo do hájenky, kde na nás čeká lesník Jirka.

Tipy na výlet

Kopec Bradlo

I když nám počasí nepřeje, nemůžeme si nechat ujít výlet na kopec Bradlo, zvaný moravský Blaník. Průvodcem nám bude starosta blízké vesnice pan Tomáše. Bradlo je první vyšší kopec hrubého Jeseníku, tyčící se nad Hanou a za dobré viditelnosti poskytuje jeden z nejkrásnějších kruhových výhledů na Moravě. Celý kopec je porostlý hustými lesy, takže vůbec nevidíme, že se na vrcholu ukrývá skála, na které byla nedávno vybudována plošina. Díky ní se nahoru dostanete i bez základní horolezecké průpravy. Když zrovna okolní krajinu nezakrývá hustá mlha, můžete odtud vidět všechna okolní pohoří, včetně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, dále pak hrady Bouzov, Sovinec a Mírov nebo zámek Úsov.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V hájence, kterou před více než sto lety postavil šlechtický rod Lichtensteinů, nás přivítal lesník Jirka s manželkou.

Pusťte si pořad

iVysílání