Chalupa je hra → 22. 2. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: 03:30

Následující díl

Fotografie

Ohřejte se ve vlastní sauně

7. 10. 2008 17:30 ČT1

Štáb magazínu Chalupa je hra se vypraví do malé vesničky Kobylnice nedaleko Brna, kde si nedávno postavil domek pan Walter. Trvale žije v jednom švýcarském velkoměstě, ale pracovní povinnosti jej před časem zavedly na jižní…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 15271

Mohli jste vidět

22. 2.
2014

Kamna jako umělecké dílo

Paní Milada pozvala na svou chalupu nedaleko Olomouce kamnáře Pétera, který žije a pracuje v Maďarsku. Marcela má totiž už tři roky zrekonstruovanou společenskou místnost v přízemí chalupy, ale prostor určený pro stavbu kamen je stále prázdný. Péter je nejen kamnář, ale i designér, který vytvoří kamna podle toho, jak vnímá obyvatele domu. Chce aby jeho dílo bylo dominantou interiéru a plnilo nejen funkci technickou, ale i estetickou.

Tipy na výlet

Jízdárna Radíkov

Ještě před dokončením kamen vyjedeme na výlet v maďarském stylu. To, že je Maďarsko proslavené chovem koní, je známá věc. My se ale pojedeme podívat na koně Radíkovské, kteří se pasou kousek od nás, a stará se o ně pan Vladimír. Sportovce jsme v táboře nezastihli na koňských hřbetech, ale při pilném tréninku paravoltiže na cvičných barelech. Pokročilejší sportovci pak cvičí paravoltiž, což jsou akrobatická cvičení na neosedlaných koních. Na to, co pro lidi s postižením může paravoltiž znamenat, jsme se zeptali vedoucí tábora paní Arnoštky Ježkové, která se tréninkem této disciplíny zabývá už dlouhá léta.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Ve vesničce Radíkov, která se skrývá za známým poutním místem Svatý Kopeček u Olomouce, nás u jedné z novějších staveb přivítala Milada, která jezdí do Radíkova za rodiči.

Pusťte si pořad

iVysílání