Chalupa je hra → 23. 8. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Patchworková dekorace na verandě

19. 2. 2008 18:15 ČT1

Paní Eva vlastní spolu s manželem klasickou chatu v beskydském horském městečku. Nejvyužívanější místností chaty je prostorná veranda, kterou by chtěla Eva zútulnit. K tomu využije nové dekorace a textil. A protože se nedávno…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16922

Mohli jste vidět

23. 8.
2014

Chata v železničním vagonu

Dnes jsme se vydali na úpatí Drahanské vysočiny, kterou z jižní strany obklopují lesy Velkého Kosíře a ze západní strany přírodní park Terezské údolí. Tady, uprostřed přírody, si nedávno postavili originální chalupu z vyřazeného železničního vagonu manželé Martin a Veronika. Aby mohli v netradiční chaloupce trávit se svými třemi dětmi i chladnější dny, rozhodl se Martin postavit ve vagonu nová kamna. Z klasických starých kamínek a obkladu z místního kamene vytvořil doslova umělecké dílo.

Odborný poradce: Antonín Šimáček

Tipy na výlet

Zahradní železnice p. Váňi

Vyrážíme na výlet a zůstaneme styloví - pojedeme totiž vlakem. Zahradní železnice vznikly v Anglii a dnes jsou díky nadšencům rozšířeny i v České republice. Pan Váňa začal tuto železnici budovat před devíti lety a dnes je neopominutelnou atrakcí pro malé i velké návštěvníky zdejšího kraje.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Televizní štáb se tentokrát vydal na úpatí Drahanské vysočiny, kde odborný poradce pan Šimáček poradí panu Martinovi s vytápěním vagonu, velmi netradiční chalupy.

Pusťte si pořad

iVysílání