Chalupa je hra → 22. 11. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Jak topit, abyste nemuseli volat hasiče

11. 3. 2008 18:15 ČT1

Kominík nosí štěstí. Přesto jej někteří chalupáři na své chalupě neviděli už léta. A to je chyba. Nejčastější příčinou požáru jsou komíny a topná tělesa ve špatném stavu. Proto jsme na chalupu v Kopanicích pozvali nejen Zbygniewa…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16875

Mohli jste vidět

22. 11.
2014

Stará kůlna v novém kabátě

Pan Jiří je chalupář tělem i duší. Už několik let postupně obnovuje typický jihočeský statek v Mokrém Lomu nedaleko Českých Budějovic. Obytné stavení i stáj pro koně už prošly celkovou rekonstrukcí, teď se pan Jiří pustil do opravy stodoly a my se podíváme, jak zrenovuje starou kolnu včetně pokládky nové střechy.

Tipy na výlet

Římov

Krajině kolem Římova vévodí barokní kaple unikátní křížové cesty. 25 barokních kapliček pochází z druhé poloviny 17. století, v některých z nich se dochovaly unikátní dřevěné sochy. Kaple jsou rozptýleny v okruhu pěti kilometrů. Jejich rozmístění v terénu odpovídá poloze tradiční křížové cesty v Jeruzalémě. Součástí křížové cesty je poutní loretánská kaple postavená jako věrná kopie slavného Loreta v Itálii. Kolem lorety jsou ambity s bohatě malovanými stěnami a klenbami. Výstavba křížové cesty trvala dlouhých padesát let.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V Mokrém Lomu nedaleko Českých Budějovic už několik let pan Martin obnovuje typický jihočeský statek. Podíváme se na renovaci staré kolny včetně pokládky nové střechy.

Pusťte si pořad

iVysílání