Chalupa je hra → 13. 7. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Aby vám do chalupy nefoukalo

25. 3. 2008 18:15 ČT1

Tentokrát zamířil štáb pořadu Chalupa je hra do kdysi nejjižnější vesničky dřívějšího sudetoněmeckého osídlení kolem Svitav, do Pomezí. Společně navštívíme pana Ivo Janečka, který před nedávnem koupil chalupu postavenou z opuky,…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16875

Mohli jste vidět

13. 7.
2014

Kde vodovod nestačí, tam se studna osvědčí

Koncem sedmdesátých let koupili prarodiče pana Petra starou chaloupku omítnutou vápnem. Při rekonstrukci zjistili, že se pod omítkou skrývá 300 let stará roubená dřevěnice. Dnes už je chalupa opravená, ale protože její malé prostory rozvětvené rodině nestačily, postavil si pan Petr s rodinou vlastní chaloupku z bývalé stodoly. Na pozemku má starou studnu s ruční pumpou, kterou by chtěl po letech obnovit. Co mu poradí studnař a co prozradí rozbor vody z nepoužívané studny?

Odborný poradce: Libor Hrda

Tipy na výlet

Výlet do pohádkové země

Podívali jsme se do nedalekého Pičína, kde nás čekala vyhlášená pohádková země.

Pohádková země je vlastně stálá expozice skřítků, víl, rusalek a dalších pohádkových postaviček v domě, kde žije a tvoří spisovatelka, grafička, ilustrátorka a hlavně objevitelka kouzelného světa strašidel Vítězslava Klimtová. Najdeme zde sklepení s čerty, velkého draka i obydlí skřítků. Na zahradě se dovíme, jak vypadá a co dělá takový vrzal zápražní nebo víla hrušenka.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Mezi Berounkou a Vltavou vyhledáme vesničku Voznice. Na pozemku vedle roubenice se pokusíme po letech obnovit starou studnu s ruční pumpou.

Pusťte si pořad

iVysílání