Chalupa je hra → 11. 1. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Topíme dřevem bez sekery, bez pily

22. 3. 2011 17:00 ČT1

Jestli se vám zdá, že topení dřevem je sice ekologické, ale velmi pracné, jste na omylu. V dnešní době se dá totiž topit dřevem i bez použití pily nebo sekery, a to díky kotlům na pelety. Pelety jsou granule vyráběné nejčastěji z…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 17864

Mohli jste vidět

11. 1.
2014

Romantická kuchyň v roubené chalupě

V beskydské vesničce Raškovice si před 7 lety pořídili manželé Leo a Eva starou dřevěnici, kterou do dnešního dne stále zvelebují. Po nutné výměně některých trámů a podlah zrekonstruovali kuchyňská kamna a teď by se chtěli pustit i do úpravy kuchyně. Starou kredenc by měla nahradit zbrusu nová kuchyňská linka, sice malá, ale z přírodního dřeva. S výrobou kuchyňské linky pomůže Leovi stolař David a s dekorací výtvarnice Soňa Malinová.

Odborný poradce: Soňa Malinová

Tipy na výlet

Statek Skalický dvůr

Na rozhraní Raškovic a vedlejší Skalice nemůžete minout statek, kterému se tady říká Skalický dvůr. U zemědělské usedlosti z 30. let nás vítá Kamila s Milanem, kteří zcela dobrovolně a rádi opustili městský život a už pár let žijí spokojeně na statku obklopeni lesy, horami a spoustou zvířat. Koně jsou tady samozřejmostí a jezdí tu na nich začátečníci i zkušení jezdci. Máte - li právě cestu kolem a chcete si dopřát podhled na Beskydy z koňského hřbetu, můžete si ze Skalického Dvora vyrazit do okolních kopců, buď sami nebo pod dohledem instruktora. Kozy vás na statku asi taky nepřekvapí. Paní Kamila nejenže naučila celou rodinu pít kozí mléko, ale umí z něj vyrábět i báječné sýry . Psi a kočky patří k domácím mazlíčkům - stejně jako osel, který halasně vítá každého návštěvníka dvora a stejně radostně se s ním i loučí.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V obci Raškovice nás očekává pan Leoš se svou chloubou, roubenou chalupu, která tady na kopci stojí už úctyhodných 140 let. Starou kredenc v ní má nahradit zbrusu nová kuchyňská linka.

Pusťte si pořad

iVysílání