Chalupa je hra → 2. 7. 2018

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Keramická svítidla jednoduše a levně

22. 2. 2011 17:00 ČT1

Tentokrát vás pozveme do dřevěné chalupy nedaleko Kutné Hory, kde se před časem natrvalo usadila mladá rodina s pěti dětmi. Maminka Jana by ráda dokončila osvětlení jednotlivých místností a táta Dušan touží po nových vratech do…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16881

Mohli jste vidět

2. 7.
2018

Vybavení koupelny najdete i ve stodole

Pár kilometrů od hranic s Polskem, západně od Českého i polského Těšína, leží obec Těrlicko. V její dříve samostatné části Hradiště stojí na kopečku domeček, který společnými silami postupně opravují mladí manželé Štefan a Lada. Rádi by si nově zařídili koupelnu. A protože milují staré věci a francouzský styl designu, pomůže jim výtvarnice Soňa Malinová ze starých kousků, které našli ve stodole, vytvořit unikátní koupelnový nábytek.

Odborný poradce: Soňa Malinová

Tipy na výlet

Bývalá parní pekárna

Chalupa výtvarnice. Toto útulné stavení, v němž jsou dnes 2 ateliéry, ještě před pár lety vypadalo úplně jinak. Bylo to 1. pekárna z r. 1880. Dnes už má stavení podobu z roku 1990, kdy je koupili současní majitelé. Stavba byla určená k demolici. Majitelé si mysleli, že to za rok opraví a nastěhují se. Ale trvalo jim to podstatně déle. Nakonec chalupu opravovali 10 let. V té době nebyly ani hypotéky. Všechno opravovali na vlastní náklady. Celému interiéru vévodí přírodní materiály. Dřevo, kámen a keramika.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Dnes pojedeme do Těšínské pahorkatiny. V Hradišti, v domečku Štefana a Lady, vytvoříme koupelnu ve francouzském stylu.

Pusťte si pořad

iVysílání