Naše evropské šance. Jak je využíváme?

Přírodní amfiteátr Dolní Počernice

Klikněte pro větší obrázek V přetechnizovaném a uspěchaném prostředí velkoměsta, jakým je Praha, jeho obyvatelé s oblibou vyhledávají klidná místa, kde by si mohli od každodenního shonu a starostí odpočinout a odreagovat se. Hlavní důvody rekonstrukce přírodního amfiteátru v Dolních Počernicích byly:

  • vytvoření kvalitních podmínek pro pořádání kulturních a společenských akcí v Dolních Počernicích
  • zrušení nevyhovujícího pódia a vystavění nové venkovní scény s hledištěm
  • zlepšení technické vybavenosti amfiteátru
  • vytvoření příležitosti pro užívání amfiteátru jinými subjekty
  • zahájení komplexní revitalizace památkově chráněného zámeckého parku

Klikněte pro větší obrázek

O projektu:

Zahájení a ukončení: listopad 2004 – listopad 2006
Celkové náklady: 11 637 000,-
Příspěvek z EU (ERDF): 4 737 000,-

V příspěvku vystupují:

Mléko do škol

Na dotované výrobky z programu „Školní mléko“ mají nárok všichni žáci plnící povinnou školní docházku. Dotovány jsou neochucené i ochucené Klikněte pro větší obrázek mléko a zakysané mléčné produkty. Například v loňském školním roce bylo do programu zapojeno Klikněte pro větší obrázek zhruba 2500 škol, které odebraly zhruba 15 milionů balení mléka, jogurtů a smetanových krémů. Produkty dodává několik mlékáren. Přesto nejsou do programu zapojeny všechny školy a všichni žáci.

Klikněte pro větší obrázek Program školního mléka přijde v letošním školním roce Českou republiku podle předpokladů na 60 milionů korun, Evropská unie přispěje 20 miliony. Podpora z Evropské unie od minulého školního roku každoročně klesá o pět procent, což odpovídá reformě společné zemědělské politiky. Její součástí je totiž i snižování produkčních dotací pro mléko.

V příspěvku vystupuje:

  • Michal Němec, výkonný ředitel, Českomoravský svaz mlékárenský

Kontakt pro zájemce o program „Školní mléko“

CULTURE 2000

Klikněte pro větší obrázek Program Evropské unie CULTURE 2000, koncipovaný na období 2000–2006, byl určen k částečnému financování kulturních projektů, které mají mezinárodní charakter. V letošním roce v novém období pokračuje pod názvem CULTURE.

Klikněte pro větší obrázek Program Culture přispívá k rozšíření společného kulturního prostoru evropských národů a podporuje jeho kulturní rozmanitost. V této souvislosti podporuje spolupráci mezi tvůrčími umělci, kulturními organizacemi, soukromými a veřejnými pořadateli, aktivitami kulturních „sítí“ a jiných partnerů a rovněž mezi kulturními institucemi členských států EU a dalších zemí zapojených do programu. Program „Culture“ uděluje finanční příspěvky projektům, Klikněte pro větší obrázek které podporují kreativitu, vykazují skutečnou evropskou přidanou hodnotu a odrážejí současné směry a zájmy subjektů v oblasti kultury. V příspěvku ukážeme ukázky z projektu, kterému se podařilo dotaci obdržet.

V příspěvku vystupují:

  • Viktor Debnár, kancelář programu CULTURE
  • Mgr. Klára Procházková, spolukoordinátorka projektu FARMA2007

Více informací:

Stopáž10 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3