Jan a Ivana Slabákovi vás pozvou na setkání s dechovkou do Strážnice (2007). Spoluúčinkují: Bojané, Večerka a Lanžhotčanka. Režie P. Ryšavý

V dalším vydání hudebně zábavného pořadu Ta naša kapela zavítáme na 62. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2007. Průvodci tentokrát budou oba moderátoři pořadu – Ivana i Jan Slabákovi. Hrát a zpívat budou kapely Lanžhotčanka, Bojané a Večerka. Chybět nebudou ani povídání s kapelníky vyjmenovaných kapel. Zajímavostí určitě pro vás bude, že všichni jsou žáky Jana Slabáka (kapelníka Moravanky Jana Slabáka).

Dechová hudba Lanžhotčanka vznikla v roce 1976 a těžko si bez ní dovedeme představit největší lidovou slavnost – hody v nejedné dědině mezi Břeclaví a Hodonínem. Po roce 1989 měli možnost poznat Lanžhotčanku příznivci dechovky v Rakousku, Německu, Francii, Dánsku, Maďarsku, Švýcarsku, Holandsku, Kanadě a USA.

Dechová kapela Bojané z Dolních Bojanovic je zárukou dobré zábavy. Bojané kladou důraz na tradiční pojetí dechovky, které vychází z regionu bohatého na lidovou tvořivost, z ní čerpají svůj repertoár. Kapela vznikla už v roce 1959. Po celou tu dobu se snaží dát svým posluchačům pěknou písničku, což je i přání a motto kapely pod vedením kapelníka Stanislava Esterky.

Slovácká dechová hudba Večerka byla založena v srpnu 2005. Kapelu vytvořilo 12 mladých nadšených muzikantů ve věku od 14 do 30 let. I přes velmi nízký věkový průměr Večerka přichází ke svým posluchačům s příjemným a vyzrálým muzikálním projevem. Repertoár kapely je zaměřen na celé široké pole významných autorů dechové hudby z Moravy, Slovenska i Čech. Cílem mladých muzikantů je mimo jiné oprášit dnes již skoro zapomenuté a neprávem opomíjené skladby tohoto žánru, ale také vrátit dnešní dechové hudbě její dřívější pohodovost a lehkost.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 4:3
ŽánrHudba