Ivana Slabáková a dechová kapela Ištvánci ze Šardic vás zvou na Krojované Bartolomějské hody do Perné (2007). Režie R. Tesáček

V dalším vydání hudebně zábavného cyklu brněnského studia Ta naša kapela vás společně s Ivanou Slabákovou pozveme na krojované Bartolomějské hody do Perné. Perná je půvabná obec ležící na úpatí Pavlovských vrchů, v klínu překrásných vápencových skal, uprostřed bohatých vinohradů a úrodné černozemě jižní Moravy. Bílé štíty stavení v bujné zeleni na severozápadním svahu Růžového vrchu a romantické trosky Sirotčího hradu nad obcí rozhodně neuniknou pozornosti návštěvníků. Přilehlé územní celky Perné jsou součástí chráněné krajinné oblasti Pálava. Perná je vinařskou obcí a v roce 1946 zde vznikla Šlechtitelská stanice vinařská, která se postupně stala významným centrem vinohradnického výzkumu. Prvním významným úspěchem v rámci celé republiky bylo vyšlechtění odrůdy Pálava a Aurelius.

O dobrou náladu a hezké písničky se postará dechová kapela Ištvánci, která vznikla v červenci roku 1997. Byla založena staršími členy mládežnického dechového souboru Mladá muzika ze Šardic. Tato kapela nese jméno podle dlouholetého a vynikajícího učitele Mladé muziky Josefa Ištvánka, který stojí v čele tohoto souboru jako umělecký vedoucí. Kapela účinkuje v 17členném složení včetně sólistů a zvukaře. Soubor vystupuje ve slováckých krojích a také v pěkných civilních stejnokrojích. Repertoár hudby je různý, od skladeb lidových a po skladby moderního rytmu.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 4:3
ŽánrHudba