Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Návštěva v norském Oslu – otevřeném městě (2012). Scénář a režie J. Růžička

Oslo - otevřené město

Tento severský díl Q nás zavede do Norska. Konkrétně do Osla.

O feministické a queer emancipaci v Norsku pohovoří Mari Siljeholm, Morten Magnus a redaktor queer časopisu „Blikk“ Reidar Engesbak.

Čeká vás i rozhovor s lesbickou matkou Monou Hovland Jacobsen a jejími dcerami Lisou a Sarou o stejnopohlavním rodičovství v Norsku.

S Reidarem Engesbakem se podíváme na funkcionalistické záchodky – holandy, který byly prohlášeny za kulturní památku.

O spolupráci queer hnutí s politiky a předsudcích v rámci queer komunity mluví prezident organizace LLH Bard Nylund, Mari Siljeholm, a Reidar Engesbak.

„Skeiv Verden“ – „Queer World“ nám představí Susanne Demou Overgaard a gay přistěhovalci Abdu Rawashdou a Kalthamem Alexanderem Lie nám řeknou něco o norské politice uplatňované vůči žadatelům o azyl z důvodů sexuální orientace a identity.

A na závěr nás čeká rozhovor se sámským queer umělcem, naturistou a šamanem Gjertem Rognlim o jeho fotografické a filmové tvorbě, vztahu Sámů ke gay lidem a postmoderním šamanství.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • PeĹĄan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 17. 6. 2021 09:14

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady