Nahrávám video
Q

8. duben 2011

Obsah dílu

Kolem světa

Části dílu

00:48
Festival Jeden svět: Hana Kulhánková
  Navštívili jsme mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech "Jeden svět" a z jeho programu jsme pro vás vybrali čtyři snímky, které se zabývají prolínáním politiky a života queer lidí v demokratických zemích i bývalých diktaturách na třech kontinentech, ale například i osudy dětských sexuálních otroků ve válkou rozvráceném Afghánistánu.
  01:28
  8: Mormonský návrh
   S brazilským novinářem Fabianem Golgem, který před lety podnikal tajný sociologický výzkum mezi členy americké mormonské církve, jsme se podívali na film "8: Mormonský návrh" o vlivu církve na veřejné mínění a politiku v USA.
   06:46
   Afghánští tanečníci
    O malých "Afghánských tanečnících" jsme si povídali s režisérem stejnojmenného - a velmi šokujícího - dokumentu, Jamiem Doranem.
    13:47
    Kamerunský coming out
     A Kateřina Šaldová z české pobočky organizace Amnesty International nám přiblížila situaci v afrických zemích, ve kterých je nařčení z homosexuality používáno mocnými jako zbraň proti politickým odpůrcům. A to nejen v Kamerunu, kde vznikl film "Kamerunský coming out".
     18:47
     Sto osm
      Uvidíte ukázky z paraguayské rodinné kroniky "Sto osm", napínavého a velmi osobního filmu režisérky Renate Costa a letošního festivalového vítěze.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      15. duben 2011

      Q na sociálních sítích

      Napište nám