Předchozí díl | Následující díl

Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Indickou megapolí od největší bombajské Gay Pride po komunitu transsexuálních hidžer. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností (2011). Režie R. Špaček

Představíme vám jednu z nejlidnatějších zemí světa, jak ji patrně neznáte – totiž Indii sexuálních menšin. A co vás čeká?

Vivek Anand představí organizaci na podporu gayů „Hum Safar“, kterou sám založil. Pohovoříme se třemi editory gay časopisu „Bombay Dost“. Novinář Pallav Patankar, právník Arvind Narrain a bangalorský aktivista Vinay Chandran vysvětlí existenci a dopady paragrafu 377 indického trestního zákoníku, který zavedli už Britští kolonialisté, a popisují, jak proti němu komunita bojuje.

Sabina a Simran, majitelky prvního indického gay obchodu „Azaad Bazaar“, budou vyprávět o tom, proč celý podnik založily, jaké prodávají zboží a jaký s ním mají úspěch.

Ve staroindických textech zapátráme po původu kasty transsexuálů, kterým se v Indii říká „hidžry“, a s hidžrou, která přijala jméno Nisha, si popovídáme o historii její komunity, o tom, jaký má k hidžrám vztah většinová společnost i o choulostivém tématu rituální kastrace.

A navštívíme i bombajskou gay pride, která se tu konala 29. ledna 2011.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – T  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady