18+
27 minut
Q

21. prosinec 2010

Obsah dílu

Spiritual

Části dílu

01:02
Q portrét – Jan Miko
  Možná si ještě vzpomenete na Q sCOOL, ve kterém nám svou drsnou „školu ulice“ představil street writer a malíř Jan „Obal“ Miko. V dnešním předvánočním, spirituálně laděném Q, ho představíme v trochu jiném světle – jako protestanta, který ovšem svou víru v Boha pojímá po svém – rebelsky, promyšleně, radikálně, tvořivě a s nekompromisním queer zápalem.
  09:50
  Q fenomén – Kvílení
   Nedávné uvedení filmu „Kvílení“ o skandálu kolem vydání slavné básně amerického beatnika Allana Ginsberga nám znovu připomnělo nejen Ginsbergovu provokativní otevřenost, s jakou spojuje své homoerotické vize s kritikou kapitalismu a establishmentu, ale i neuvěřitelnou svobodomyslnost v pojímání víry a spirituality. Duchovní rozměr tvorby „židovského buddhisty“ nám pomohou odkrýt recitátor a pedagog Miroslav Kovářík a irský básník, profesor FF UK Justin Quinn.
   19:20
   Q art – Lamento
    Matka Tereza sloužící, chápající, pochybující, sršící vtipem, osamělá… a zpívající! Herečka a dramatička Lucie Trmíková, hudební skladatel Miloš Orson Štědroň a režisér Jan Nebeský obsadili hlavní roli ve své zpívané hře „Lamento/Z tance v prach a zase do tance aneb Den a noc Matky Terezy“ možná na první pohled neobvykle, rozhodně však s velkým citem pro rozporuplnost této legendární postavy. Matku Terezu totiž hraje a zpívá kontratenorista Jan Mikušek.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    28. prosinec 2010

    Q na sociálních sítích

    Napište nám