Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Q portrét – Jan Miko

Klikněte pro větší obrázekMožná si ještě vzpomenete na Q sCOOL, ve kterém nám svou drsnou „školu ulice“ představil street writer a malíř Jan „Obal“ Miko. V dnešním předvánočním, spirituálně laděném Q, ho představíme v trochu jiném světle – jako protestanta, který ovšem svou víru v Boha pojímá po svém – rebelsky, promyšleně, radikálně, tvořivě a s nekompromisním queer zápalem.

Q fenomén – Kvílení

Klikněte pro větší obrázekNedávné uvedení filmu „Kvílení“ o skandálu kolem vydání slavné básně amerického beatnika Allana Ginsberga nám znovu připomnělo nejen Ginsbergovu provokativní otevřenost, s jakou spojuje své homoerotické vize s kritikou kapitalismu a establishmentu, ale i neuvěřitelnou svobodomyslnost v pojímání víry a spirituality. Duchovní rozměr tvorby „židovského buddhisty“ nám pomohou odkrýt recitátor a pedagog Miroslav Kovářík a irský básník, profesor FF UK Justin Quinn.

Q art – Lamento

Klikněte pro větší obrázekMatka Tereza sloužící, chápající, pochybující, sršící vtipem, osamělá… a zpívající! Herečka a dramatička Lucie Trmíková, hudební skladatel Miloš Orson Štědroň a režisér Jan Nebeský obsadili hlavní roli ve své zpívané hře „Lamento/Z tance v prach a zase do tance aneb Den a noc Matky Terezy“ možná na první pohled neobvykle, rozhodně však s velkým citem pro rozporuplnost této legendární postavy. Matku Terezu totiž hraje a zpívá kontratenorista Jan Mikušek.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady