18+
27 minut
Q

16. listopadu 2010

Obsah dílu

ProvoQace

Části dílu

02:08
Q report – GayStars 2010
  Dnešní provoQativní Qčko odstartujeme krátkou reportáží z vyhlášení internetové ankety GayStars 2010. Přestože bude náš pohled na tuhle veselou V.I.P. besídku trochu omezený úzkým průhledem přes muslimský nikáb, dozvíme se, jak hodlají ocenění svůj hvězdný lesk zúročit, jak bohulibému poselství akce pomáhají bulvární média i jak se pozná, že zvítězili ti, kteří si to opravdu zaslouží.
  08:05
  Q fenomén – Janusz Palikot, zlobivé dítě polské politiky
   Díky svým mediálně vděčným a patřičně kontroverzním provokacím a happeningům si polský poslanec, filozof a provokatér Janusz Palikot už dávno vysloužil nálepku „zlobivého dítěte“ polské politiky. Před časem vylétl z hnízda Tuskovy Občanské platformy a založil na polské poměry nebývale liberální stranu „Moderní Polsko“. Ve svém programu má strana mimo jiné výrazné omezení vlivu církve na polskou společnost a politiku, přehodnocení potratových zákonů, snazší přístup k umělému oplodnění nebo legalizaci svazků stejnopohlavních párů. Jak Palikota vnímají sami Poláci? Jak se dívají na politické provokatéry? Jaké šance má Moderní Polsko u voličů a queer organizací?
   18:50
   Q styl – Cazwell, the homo-hoper
    „Růžový Eminem“, americký queer DJ, rapper a provokatér Cazwell nedávno pobouřil a pobavil internetovou komunitu nestydatým sexy klipem k písni „Ice Cream Truck“, ve kterém si dělá legraci z erotických motivů a klišé, spojených s kulturou rapu, hip-hopu a R&B. Svým parodickým a provokativním hudebním stylem – kterému sám někdy říká „homo-hop“ – už nějakou dobu nadzvedává mandle všem pravověrným vyznavačům americké macho hudby. Vedle hvězdné Lady Gaga je tak Cazwell dalším příkladem nové hudební queer vlny, přicházející zpoza Atlantiku – neuctivé, drzé, provokativní a zatraceně zábavné.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    23. listopadu 2010

    Q na sociálních sítích

    Napište nám