18+
26 minut
Q

9. březen 2010

Obsah dílu

Enfant terrible

Části dílu

01:20
Portrét: Pim Fortuyn
  Podíváme se za Pimem Fortuynem – zlobivým děckem nizozemské politiky, které na své zlobení nakonec doplatilo. Ono totiž být zároveň gay, katolík, levičák, pravičák, okázalý boháč, směšný dandy, sebevědomý manipulátor s mocí, vítěz voleb, sebestředná primadona, vzdělaný provokatér a odvážný řečník – to si jeden o atentát přímo říká. Uvidíte i ukázky z filmu 06/05, který o Fortuynově vrazích natočil další nizozemský enfant terrible – Theo van Gogh. Hádejte, jak dopadl on...
  10:43
  Fenomén: Zlobiví tatínci hodných dětí ze South Parku
   O Mattu Stoneovi a Treyi Parkerovi, tvůrcích nádherně politicky nekorektních fenoménů jako je animovaný „South Park“ nebo „Team America“, jejich fanoušci už dlouho spekulují, jestli jsou gayové. Nám je to upřímně jedno. Stačí nám úplně, že vytrvale zlobí všechny pokrytce, konformisty, pánbíčkáře a zbabělce, co jich v jejich akčním rádiu po světě chodí a škodí. Do jejich zdánlivě bizarního světa nám pomůže nahlédnout jejich český překladatel, filmový publicista František Fuka.
   15:40
   Art: Herbert Tobias
    Nakonec vás pozveme do pražského Rudolfina, jehož ředitel Petr Nedoma tu prozíravě poskytnul prostor velkému překvapení, vytaženému z nedávné evropské minulosti – výstavě enfant terrible německé fotografie Herberta Tobiase. Muž, který svou extrémní senzitivitou dokázal, že dokumentární fotky z války, módní glamour, zadumané portréty, obrazy hvězd a teroristů i snímky nahých milenců mohou mít něco společného – uhrančivou krásu. Nedomův pronikavý vhled do Tobiasova světa na dálku doplňuje fotograf Robert Vano, který Tobiasovi svým způsobem velmi rozumí.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    16. březen 2010

    Q na sociálních sítích

    Napište nám