Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Česká inspirace

Klikněte pro větší obrázekNew York. Manhattan. Třiadvacátá ulice mezi Sedmou a Osmou. 222 West. Hotel Chelsea. Od sklepa po půdu nacpaný básníky, malíři, spisovateli, filmaři, herci, muzikanty. Žijí tu, tvoří, paří, milují se a umírají…
Klikněte pro větší obrázekV dnešním Qčku se projdeme českou verzí Hotelu Chelsea nejen na stejnojmenné výstavě v pražském Centru současného umění DOX, ale přeneseně také třemi osudy cizinců, kterým se takovým pohostinným hotelem Chelsea stala Česká republika.

Q portrét – Ricardo Hoineff, scénograf

Už 18 let žije v Čechách brazilský scénograf, výtvarník a bývalý DJ Ricardo Hoineff, který naučil televizní národ tančit sambu, otiskl se do výtvarného pojetí a scénografie mnoha známých televizních, divadelních i výtvarných projektů a jeho tvář znají diváci i z upoutávky na program ČT2. O střetu brazilské a české mentality, o židovských tradicích, brazilském puritánství i prvních zážitcích se sněhem vypráví s neodolatelným vtipem a nadhledem.

rozQovor – Charlie One, zpěvačka

Charlie One, anglická frontmanka významné české elektronické hudební formace Ohm Square, se v posledních letech stala jednou ze zásadních „queer ikon“ české klubové generace. Zpívá na queer parties, účastní se charitativních projektů, naposledy třeba fotografování kalendáře pro „ART for LIFE“. Může za to její přátelská a otevřená povaha, nebo je to ona skrytá „diva“ v ní?

Q art – Eugenio Percossi, výtvarník

Narodil se, vyrostl a dospěl v Itálii, přesto je jako jediný cizinec zastoupený v nové sbírce současného českého umění v prestižní Galerii u Zlatého prstenu. Ve svém výtvarném díle, zahrnujícím objekty, fotografie, malby i instalace a performance se zabývá tématy na první pohled neradostnými – smrtí, depresí, lidskými obsesemi a iluzemi. Na jeho poslední autorské výstavě „I don't wanna die but I ain't keen on living either“, zkoumající fenomén dobrovolné smrti jsme ale zjistili, že tyto nepříjemné stránky lidského života zkoumá bez předsudků, velkoryse a vlastně vcelku humorně.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 16. 8. 2019 08:44

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady