Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Do ulic

Q portrét – Eva & Adele

Před dvaceti lety vystoupily ze stroje času dvě zvláštní bytosti. Ani muži ani ženy. Vlastně obojí zároveň. Usadily se v Berlíně a věnují se výtvarnému projektu, který příznačně nazvaly „FUTURING“. Jmenují se Eva a Adele a jejich umělecká mise má globální rozměry – už dvacet let se v lidech pokoušejí vzbudit takovou zvědavost a zájem o to, kdo vlastně jsou, že přinutily média i amatérské fotografy a filmaře, aby obrazy jejich věčně rozzářených tváří rozšířili po celém světě. Eva a Adele své mediální obrazy sbírají zpátky a vytvářejí z nich originální obrazy, koláže a sochy. Pokud je někde potkáte a vyfotíte si je, pošlete jim fotografii. Možná se stanete spolutvůrci „FUTURINGU“ i vy.

Q report – Folsom Europe 2009

Už 26 let hostí ulice Folsom street v San Franciscu největší pouliční kožeňácký a kink festival na světě. Z přehlídky kůže, gumy, latexu, uniforem a alternativních životních a sexuálních stylů se stala nejen oslava svobody a odtabuizované rozkoše, ale také jedna z důležitých charitativních akcí na podporu boje proti HIV/AIDS a jejich zdravotních i sociálních důsledků. Před šesti lety získala licenci na pořádání evropské verze Folsom jako jediná v Evropě i na světě německá metropole Berlín. Skromnější verze velkého amerického leather a kink svátku přitáhl letos do ulic Berlína kolem 20 000 návštěvníků.

Q art – The Icelandic Love Corporation

Když v roce 1996 natočily tři islandské umělkyně Eirún, Jóní a Sigrún své první video s názvem „Kiss“, ještě nevěděly, jak dlouhý život bude mít jejich „Islandský svaz lásky“ a do jakých rozměrů se rozroste. Ženy, které se kdysi před kamerou líbaly „polibky o trochu delšími, než jsou ty přátelské a o trochu kratšími, než jsou ty milenecké“, vyrážejí do ulic i do volné krajiny, aby svým absurdním, veselým, drsným a výtvarně vytříbeným stylem sbratřovaly civilizaci s přírodou i lidi bez ohledu na pohlaví navzájem. Jejich práce je možné vidět v důležitých evropských i světových galeriích, spolupracují se zpěvačkou Björk, výtvarně se podílejí na mnoha cizích filmech, divadelních představeních i hudebních produkcích. A znovu dokazují, že na Islandu se dějí podivuhodné věci…

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • vaclav moravec 16. 1. 2019 00:20

  Neco tak silenyho by nevymysleli ani komunisti v 50 letech. Doufam, ze ti ma…

 • maaaado 15. 1. 2019 11:24

  úchyláci šíří nenávist virtuální a vymyšlenou "cenzurou" :)

  tohle je jak za nacismu či totáče, šíření nenávisti vymyšlenými nálepkami. EU cenzuruje a zak…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady