18+
27 minut
Q

21. prosinec 2009

Obsah dílu

Do ulic

Části dílu

00:58
Q portrét – Eva & Adele
  Před dvaceti lety vystoupily ze stroje času dvě zvláštní bytosti. Ani muži ani ženy. Vlastně obojí zároveň. Usadily se v Berlíně a věnují se výtvarnému projektu, který příznačně nazvaly „FUTURING“. Jmenují se Eva a Adele a jejich umělecká mise má globální rozměry – už dvacet let se v lidech pokoušejí vzbudit takovou zvědavost a zájem o to, kdo vlastně jsou, že přinutily média i amatérské fotografy a filmaře, aby obrazy jejich věčně rozzářených tváří rozšířili po celém světě. Eva a Adele své mediální obrazy sbírají zpátky a vytvářejí z nich originální obrazy, koláže a sochy. Pokud je někde potkáte a vyfotíte si je, pošlete jim fotografii. Možná se stanete spolutvůrci „FUTURINGU“ i vy.
  10:34
  Q report – Folsom Europe 2009
   Už 26 let hostí ulice Folsom street v San Franciscu největší pouliční kožeňácký a kink festival na světě. Z přehlídky kůže, gumy, latexu, uniforem a alternativních životních a sexuálních stylů se stala nejen oslava svobody a odtabuizované rozkoše, ale také jedna z důležitých charitativních akcí na podporu boje proti HIV/AIDS a jejich zdravotních i sociálních důsledků. Před šesti lety získala licenci na pořádání evropské verze Folsom jako jediná v Evropě i na světě německá metropole Berlín. Skromnější verze velkého amerického leather a kink svátku přitáhl letos do ulic Berlína kolem 20 000 návštěvníků.
   16:28
   Q art – The Icelandic Love Corporation
    Když v roce 1996 natočily tři islandské umělkyně Eirún, Jóní a Sigrún své první video s názvem „Kiss“, ještě nevěděly, jak dlouhý život bude mít jejich „Islandský svaz lásky“ a do jakých rozměrů se rozroste. Ženy, které se kdysi před kamerou líbaly „polibky o trochu delšími, než jsou ty přátelské a o trochu kratšími, než jsou ty milenecké“, vyrážejí do ulic i do volné krajiny, aby svým absurdním, veselým, drsným a výtvarně vytříbeným stylem sbratřovaly civilizaci s přírodou i lidi bez ohledu na pohlaví navzájem. Jejich práce je možné vidět v důležitých evropských i světových galeriích, spolupracují se zpěvačkou Björk, výtvarně se podílejí na mnoha cizích filmech, divadelních představeních i hudebních produkcích. A znovu dokazují, že na Islandu se dějí podivuhodné věci...
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    28. prosinec 2009

    Q na sociálních sítích

    Napište nám