Domů

neděle 10. 12. 2006

ČT1 21:50 StarDance ...kolem dokola

P4:3 
Stopáž: 3 minuty
Rok výroby: 2006

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29688

Novinky

6. večer - jak kdo tančil, hodnocení poroty, videoukázky

10. 12. 2006

Tento večer měl každý pár zatančit dva tance, jeden latinskoamerický a jednu klasiku - vždy ty, které ještě netančil. Hned na začátku jsme se ale dozvěděli, že dnešní večer bude postrádat napětí z očekávání, kdo dnes vypadne (narozdíl od napětí, jestli se párům podaří jejich tance zatančit tak, jak chtěly - tohoto napětí bylo dost). Pár, který skončil, totiž soutěž opustil hned na začátku večera. Jaroslav Kuneš, který tančil s Mahulenou Bočanovou, se totiž při generální zkoušce zranil, natrhl si svalový úpon v třísle, a tak nemohl vůbec tančit (a nebude moci ještě asi tři týdny). Bylo tedy jasné, že při vyřazování bude muset odejít tento pár. Odešel vlastně už na začátku, a to do zákulisí, odkud fandil ostatním párům. Podívejte se, jak se Jardovi zranění přihodilo:

Video

6. večer
6. večer
 

Pozor! SMS hlasy, které jste poslali svým favoritům nepropadají, ale započítají se do vyřazování, které proběhne příští týden (samozřejmě kromě těch, které jste poslali Mahu a Jardovi).

Latinskoamerické tance

Nejprve se tančily latinskoamerické tance - dvě rumby a jeden jive.

6. večer
6. večer
 

Nálada na počátku večera byla v důsledku této události poněkud tíživá, i když Mahulena a Jarda se snažili ostatní povzbuzovat. První pár, který měl nastoupit na parket, to měl tedy těžší. Ale Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou to v sále opět rozsvítili. Tančili jive. Na tréninku Roman říkal, že se docela bojí, protože tento týden musejí zvládnout ještě slowfoxtrot a dostat to všechno do hlavy je peklo. Svůj jive pojali Roman s Kristýnou tak trochu akrobaticky - Roman metal salta a závěrečná zvedačka byla až do stropu.

Ukázka

Porota jejich výkon hodnotila následovně: Vlastimil Harapes ocenil to, že to Roman s Kristýnou rozsvítili, že měl Roman bystré a lehké nohy a že použil akrobatické prvky a využil tak vše, co umí. Evě Bartuňkové se líbil jejich afro-americký koktejl - jive, twist, rock'n'roll - a jejich výkon ji pobavil. Michael Kocáb řekl, že to byl „kouř“, že má Roman rytmus a že se mu to strašně líbilo. Zdeněk Chlopčík byl trochu přísnější - všiml si krokových a rytmických chyb v úvodu jejich tance, řekl, že salta byla fajn, ale že to není jive, a že jejich jive byl moc lehký, a přitom by se měl tančit trochu swingověji, odspodu, více do parketu. Celkové hodnocení: 34 bodů.

6. večer
6. večer
 

Druzí vystoupili Tomáš Dvořák a Kamila Tománková s rumbou. Tomáš na tréninku přiznal, že po minulém hodnocení poroty měl velkou hlavu, a že se rozhodl, že obětuje svoji účast na atletických trénincích a postaví se k tanci čelem. Pro Kamilu je rumba takový zamilovaný tance. Jako druhé jsme viděli na jejich tréninku tango a zdálo se, že si ho dost užívají. Na parketu při rumbě si v rámci choreografie navzájem dávali srdce a také jsme viděli jednu dost komplikovanou zvedačku, kdy Kamila seděla Tomášovi na ramenou.

Ukázka

Zdeňkovi Chlopčíkovi se velmi líbila choreografie, byla prý opravdu romantická, ale chyběla mu romatika a vzruch mezi Tomášem a Kamilou, připadalo mu to studené. Nesené figury se mu líbily, ale zaznamenal Romanovu chůzi mimo rytmus. Michael Kocáb hodnotil celkové působení za celou soutěž: Tomáš prý bourá jeho představu, že vynikající tanečník bývá zženštilý. A i když dnešní výkon mu nepřipadal jako Tomášův nejlepší, tak celek výkonů mu připadá fascinující. A slíbil vysoké body. Celkové hodnocení: 33 bodů.

6. večer
6. večer
 

Třetí tančili Václav Vydra a Petra Kostovčíková, rumbu. Na tréninku jsme viděli Václava s ortézou a také jeho grimasy, když musel s bolavou nohou zabrat. Ale říkal, že se nedá nic dělat a že to prostě zvládne. Petra ho litovala, protože při rumbě se při pózách „jde do kolene“. Jejich druhý tanec byl tango a Václav o něm řekl, že je „pěkný“. Rumba se jim na parketu opravdu povedla, Marek Eben k tomu poznamenal, že viděl v Petřiných očích dokonce úžas, a že jak Vašek cítí publikum, tak se probudí.

Ukázka

Zdeněk Chlopčík byl také překvapen, domníval se, že Václav Vydra se snaží vyplnit prázdné místo po Mahuleně Bočanové, tak dobře zatančil. Vašek prý předvedl mužný tanec nádherné milostné rumby a byl to jeho dosud nejlepší výkon v soutěži. Vlastimilu Harapesovi se líbilo, že Václav předvedl jinou polohu, než na jakou jsme byli dosud zvyklí. Kontakt Petry a Václava byl podle něj skvělý, jen by být Vaškem více držel břicho. Celkové hodnocení: 33 bodů.

Klasické tance

Před klasickými tanci jsme už neviděli sestřihy z tréninků, takže páry tančily za sebou v rychlejším sledu. To dalo divákům příležitost pro lepší porovnání jednotlivých párů. Pořadí bylo stejné jako při latinských tancích a viděli jsme dvě tanga a jeden slowfoxtrot.

6. večer
6. večer
 

První se svým slowfoxtrotem tančili Roman Vojtek a Kristýna Coufalová. Jejich výběr hudby i choreografie byly opravdu originální - hudbu z růžového pantera zná asi každý a navíc Roman měl nasazená krásná růžová ouška, ocas a tlapky. Kromě kradmých a kočičích prvků jsme viděli i výborný slowfoxtrot.

Ukázka

Podle Zdeňka Chlopčíka byl výběr hudby skvělý, technicky zatančil Roman excelentně. Zalitoval Romanova utrženého ocásku na konci vystoupení a slíbil, že to patřičně ohodnotí. Michaelu Kocábovi jejich výkon připadal nádherný, podmanivý, fascinující a velmi plynulý. Byl úplně nadšený a slíbil desítku. Celkové hodnocení: 39 bodů.

6. večer
6. večer
 

Hned po tak vysoce hodnoceném slowfoxu Romana a Kristýny vystoupili s tangem Tomáš Dvořák a Kamila Tománková. To jsme ještě nevěděli, co nás čeká. Tomáše asi kritika vyloženě inspiruje k lepším výkonům (anebo mu tango mimořádně sedne). To, co jsme viděli, bralo dech a porota to také náležitě ocenila.

Ukázka

Eva Bartuňková byla přímo konsternována, jejich výkon ji přimrazil k židli, byl to pro ni úžasný zážitek, bylo to tango se vším všudy - s napětím, s perfektními nášlapy se stlačeními - její taneční duše byla uspokojena. Vlastimilu Harapesovi to přišlo prudce elegantní a podle něj je to styl, který Kamile a Tomášovi přesně sedí. Tomáš a Kamila dostali jako první v českém StarDance od poroty nejvyšší možný počet bodů. Celkové hodnocení: 40 bodů.

6. večer
6. večer
 

Poslední tanec tohoto večera zatančili Václav Vydra a Petra Kostovčíková - tango. Vše začalo hádkou a jak se dá od Petry a Václava čekat, následoval expresivní a energický výkon. V závěru naservíroval Václav Petru porotě na stůl, na poslední chvíli si to ale rozmyslel a odnesl si ji zpátky na parket.

Ukázka

Eva Batuňková byla opět konsternována a přiznala, že si s Václavem připadá jako na divadle (k tomu Václav poznamenal, že je to celkem správný postřeh), vysoko hodnotila výraz, technicky by se prý chybičky našly, ale Eva Bartuňková nic vytýkat nechtěla. Michael Kocáb prohlásil, že Vaškova schopnost mimiker je taková, že kdyby NASA vyhlásila konkurs na mladou, českou a zdravou kosmonautku, tak vyhraje Václav Vydra. Je to prý požitek se na Václava dívat a Michaelu Kocábovi se takovéto Vydrovo tango líbí. Celkové hodnocení: 32 bodů.

A příště opět tyto tři páry, ale s jedním z nich se už rozloučíme.

Taneční pár Tanec Vlastimil Harapes Eva Bartuňková Michael Kocáb Zdeněk Chlopčík Celkem
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
jive 9 9 9 7 34
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
slowfoxtrot 10 10 10 9 39
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
rumba 8 8 8 9 33
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
tango 8 8 8 8 32
Taneční párTomáš Dvořák,
Kamila Tománková
rumba 9 9 9 6 33
Taneční párTomáš Dvořák,
Kamila Tománková
tango 10 10 10 10 40