26 minut

30. května

Obsah dílu

Požár bytu na sídlišti v Chomutově — Požár drážního domku v Modřanech — Tragická nehoda rogala — Nehodu ultralightu nepřežil srnec — Záchrana pevností Terezín a Josefov — Sparta si postaví nový stadion na Strahově — Opravy na přehradě Skalka — Problémy s reklamací zájezdu — Zdražování parkovacích karet v Praze — Ceny parkování v dalších městech — Města na Vysočině řeší problém s parkováním — Rostoucí zájem o projekt Obědy do škol — Liberec mění vyhlášku o hazardu — Výstraha před povodněmi — Krkonošská mapa ČR zmizí dřív — Začíná houbařská sezóna — Dílo Davida Černého v Pardubicích

Části dílu

01:08
Požár bytu na sídlišti v Chomutově
  12 lidí skončilo v nemocnici po dnešním požáru jednoho z bytů na chomutovském sídlišti. Na 120 místních pak muselo kvůli ohni opustit své domovy. Plameny likvidovalo 6 jednotek hasičů skoro 3 hodiny. Příčiny ohně vyšetřovatelé zjišťují.
  03:01
  Požár drážního domku v Modřanech
   A noční požár drážního domku u Modřanského nádraží zaměstnal i hasiče v Praze. Objekt, který není užívaný a chátrá, byl celý v plamenech. Zraněný nikdo nebyl. Kvůli hašení ale musel být zastavený provoz na jedné z kolejí a na dalších pak platil omezený režim.
   03:23
   Tragická nehoda rogala
    Život pilota si vyžádala nehoda motorového rogala na letišti v Ralsku na Českolipsku. Stroj začal po nehodě hořet. Na místě proto zasahovaly tři jednotky hasičů.
    03:41
    Nehodu ultralightu nepřežil srnec
     A prověřují také - nouzové přistání ultralightu u Protivína na Písecku, které stálo život srnce v poli. Pilot, jehož stroj se po nárazu převrátil na střechu, je v pořádku.
     04:03
     Záchrana pevností Terezín a Josefov
      Na obnovu a jejich rozvoj uvolnil resort pro místní rozvoj téměř miliardu a čtvrt. Plán doplní už dříve přijatý program ministerstva kultury, celkem tak na obnovu památek půjdou tři miliardy korun. Kromě ministerstev pomůžou s opravami i dotčené kraje.
      06:01
      Sparta si postaví nový stadion na Strahově
       Fotbalová asociace dnes vybrala Spartu jako vítěze soutěže o využití pozemku na pražském Strahově. Místo tamního chátrajícího stadionu Evžena Rošického chce klub vystavět novou arénu.
       07:48
       Opravy na přehradě Skalka
        Zastavit extrémní povodeň až desetitisíciletou vodu má bezpečnostní klapka na přehradě Skalka u Chebu. Několik tun vážící kolos na vodním díle slouží už víc než dvě dekády.
        09:24
        Problémy s reklamací zájezdu
         Takový zážitek si z dovolené na španělském ostrově Tenerife odvezli manželé z Liberce. Ti se teď u cestovní kanceláře Čedok dožadují finanční náhrady.
         11:31
         Zdražování parkovacích karet v Praze
          Pražské radnice řeší, jak se vypořádat s parkovací krizí. Ve většině částí metropole je aut víc než parkovacích míst. Hlavní město proto chystá nová pravidla pro jednotlivé zóny. Změnit se má cena. Výrazně zvednout nastavený roční paušál, a to víc než o 8 tisíc korun, se chystá radnice Prahy 7.
          14:17
          Ceny parkování v dalších městech
           Stejně jako dosud v Praze, tedy 1200, zaplatí řidiči rezidenti za roční parkovací kartu například v Pardubicích nebo v Ústí nad Labem. Nejlevněji vyjde roční stání v Brně, a to na 200 korun.
           14:43
           Města na Vysočině řeší problém s parkováním
            Jihlava rozšiřuje modré zóny.
            16:01
            Rostoucí zájem o projekt Obědy do škol
             Počet rodičů, kteří nemají na stravné pro své děti dramaticky stoupá. Potvrzují to základní školy v Plzeňském kraji, které využívají projektu Obědy do škol Ministerstva práce a sociálních věcí, ale i společnost Women for Women, která už od roku 2013 zajišťuje obědy pro potřebné.
             17:50
             Liberec mění vyhlášku o hazardu
              Už podruhé během letoška mění zastupitelé Liberce vyhlášku o hazardu. Její znění znovu neschválilo Ministerstvo vnitra. Město musí upravit parametr, který vymezuje, poblíž kterých domů kasina nesmějí být.
              19:14
              Výstraha před povodněmi
               Některé řeky na západě Čech mohou v sobotu překročit 3. povodňový stupeň. Varování, které vydali meteorologové, se týká hlavně Radbuzy, Mže a jejích přítoků.
               19:28
               Krkonošská mapa ČR zmizí dřív
                A deště spolu s vysokými teplotami jsou letos také důvodem, proč taje rychleji než v posledních letech takzvaná "mapa republiky" v Krkonoších. Úpatí Studniční hory je tradičně místem, kde zůstává sníh v Česku nejdéle. Tentokrát ale zmizí zhruba o měsíc dřív.
                21:21
                Začíná houbařská sezóna
                 Houbám svědčí teplo a deštivo posledních dnů. První úlovky teď lidé přinášejí z městských parků i lesů a to nejen na jihu Čech.
                 23:31
                 Dílo Davida Černého v Pardubicích
                  V areálu pardubických Automatických mlýnů je nová pohyblivá socha od Davida Černého. Loďka umístěná na plechovém podstavci se rozhoupe a rozezní s každým darem, který lidé pošlou na účet tamní školy pro handicapované děti.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  31. května

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. června

                  Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                  3. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám