26 minut

27. března

Obsah dílu

Diamo chystá velké propouštění — Zvýšení mezd pracovníkům pošty — Soud rozhodl o pronájmu letiště Líně — Šest let vězení pro sbormistra za zneužívání dětí — Spor o obchvat v jihočeské Nové Bystřici — Požár v jablonecké nemocnici — Teplé počasí a poslední lyžování — Lex Aš daňově zvýhodní příhraniční města — Základní školy se připravují na zápis do prvních tříd — Víc pohybu pro děti — 2000 odběratelů bez elektřiny — Kácení nebezpečných stromů na D10 — Zásahy hasičů kvůli silnému větru — Oprava poničené šumavské stezky Olšina — Tradice pletení pomlázek

Části dílu

00:49
Diamo chystá velké propouštění
  Ze závodů napříč celou republikou odejdou stovky lidí. Důvodem je podle vedení státního podniku snaha ušetřit finance potřebné pro sanaci následků těžby uranu. Výpovědi Diamo rozdá začátkem června.
  03:08
  Zvýšení mezd pracovníkům pošty
   Česká pošta od září zvedne mzdy provozních a administrativních pracovníků v průměru o deset procent. Aktuálně berou průměrně přes 31 tisíc korun. To je o 12 tisíc méně, než byla loni v Česku průměrná mzda.
   03:51
   Soud rozhodl o pronájmu letiště Líně
    Další zvrat kolem vojenského letiště v Líních. Soukromý nájemce, firma PlaneStation, ho musí do dvou měsíců vyklidit. Rozsudek okresního soudu dnes potvrdil plzeňský Krajský soud.
    05:55
    Šest let vězení pro sbormistra za zneužívání dětí
     Šest let vězení pro sbormistra, který dlouhodobě znásilňoval a zneužíval chlapce v pražském farním sboru. Původní čtyřletý trest mu o dva roky pravomocně zvýšil Vrchní pražský soud. Některým obětem bylo teprve 8 let.
     07:07
     Spor o obchvat v jihočeské Nové Bystřici
      Městem na dohled od hraničního přechodu do Rakouska jezdí denně stovky nákladních aut a kamionů. Jejich cesta vede přímo přes historické náměstí. Kraj na stavbu obchvatu města vyčlenil přes 600 tisíc korun. Městští zastupitelé teď ale přípravu stavby nečekaně zastavili.
      09:21
      Požár v jablonecké nemocnici
       Hasiči dopoledne zasahovali v areálu nemocnice v Jablonci nad Nisou. Hořelo ve 3. podlaží provozní budovy, kde je kuchyně. Oheň dostali záhy pod kontrolu. Dva lidi nadýchané kouřem vyvedli, desítky zaměstnanců odešly samy. Nemocnice pacientům zajistila náhradní stravu.
       11:04
       Teplé počasí a poslední lyžování
        Podle meteorologů nás čekají jedny z nejteplejších velikonočních svátků za posledních 20 let. Příroda je v průměru o měsíc napřed, lidé ve městech chodí v krátkých rukávech, na horách až na výjimky skončila zimní sezóna. Poslední lyžování nabídnou Krkonoše. Další areály se už připravují na jarní návštěvníky.
        13:15
        Lex Aš daňově zvýhodní příhraniční města
         Zastavit odchody lidí za vyššími platy do Německa ale také zlepšit poměry na školách v českoněmeckém příhraničí. Podle radních v Aši by s tím mohl pomoci takzvaný Lex Aš.
         15:09
         Základní školy se připravují na zápis do prvních tříd
          Některé z nich měli už dnes den otevřených dveří. Žáků v prvních ročnících meziročně přibývá a řada škol musela otevřít větší počet tříd. Vliv na to mají i stále častější žádosti rodičů o odklad docházky. To chce ministerstvo školství zastavit.
          17:11
          Víc pohybu pro děti
           Nové, moderní sporty na hodinách tělesné výchovy nebo větší nabídka volnočasových kroužků. I s tím počítá plán ministerstva školství na příští roky. Podpořit má pohyb ve školách.
           17:41
           2000 odběratelů bez elektřiny
            A škody působil vítr v Pardubickém kraji, hasiči měli 25 výjezdů k popadaným stromům. Kvůli silnému větru byli bez elektřiny až dva tisíce odběratelů na Chrudimsku.
            18:07
            Kácení nebezpečných stromů na D10
             Silničáři začali s kácením nebezpečných stromů podél dálnice D10. Stovky dřevin během zimy poškodil těžký mokrý sníh a silný vítr. Částečně vyvrácené stromy pak ohrožovaly projíždějící vozidla. Práce si vyžádají omezení provozu a vyjdou na stovky tisíc korun.
             19:44
             Zásahy hasičů kvůli silnému větru
              Kromě popadaných stromů v posledních dnech vyráželi hasiči stále častěji i k požárům v přírodě. A ty také souvisely se silným větrem. Oheň se několikrát rozhořel na místě, kde všichni předpokládali, že už je několik dní uhašený.
              21:21
              Oprava poničené šumavské stezky Olšina
               S jarem začala oprava jedinečné naučné stezky Olšina v chráněné krajinné oblasti Šumava. Povalové chodníky kolem nejvýše položeného chovného rybníka v Česku v zimě poničila velká voda. Vojenské lesy a statky lidem doporučily, aby na stezku nevstupovali.
               23:11
               Tradice pletení pomlázek
                Dnes je Škaredá středa, nejvyšší čas začít plést pomlázku. Velikonoční symbol omlazení a síly. Jiří Osoba z Pardubic je plete přes 70 let. Profese strojního inženýra, konstruktéra a učitele mu při tom přišla vhod.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                28. března

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                28. května

                Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

                28. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. května

                Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

                27. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. května

                Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                24. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. května

                Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                23. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. května

                Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                22. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. května

                V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                21. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                20. května

                Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                20. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. května

                Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                17. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. května

                Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                16. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. května

                Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                15. 5. 2024 na ČT1

                Napište nám