26 minut

26. února

Obsah dílu

Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

Části dílu

01:20
Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou
  Od začátku roku už bylo v Česku zjištěných 25 ohnisek výskytu ptačí chřipky, což je číslo, ke kterému se loni dospělo až v květnu. Žádosti o peněžní náhrady za nařízenou likvidaci zasažených chovů, které už na Ministerstvo zemědělství přicházejí, přesahují očekávané částky. Už teď jde o desítky milionů korun.
  03:13
  V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě.
   Celkový počet drůbeže, která musela být preventivně utracená, ovlivňují nejvíc nařízené likvidace právě velkochovů. K dnešku jde o 210 tisíc ptáků. A to je bezmála třikrát tolik než loni za celý rok.
   04:23
   Kotroverzní projekt Nové Holešovice
    Radní hlavního města ani dnes neprojednali kontroverzní projekt pražského Dopravního podniku Nové Holešovice. Projekt byl na začátku korupční kauzy známé jako Dozimetr. Dozorčí rada Dopravního podniku ho po řadě auditů znovu schválila a na řadě je právě hlasování o něm v radě hlavního města, na které dnes opět nedošlo.
    07:02
    Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní
     Jde o podezření na manipulace se zakázkami v 7 nemocnicích. Dnes už bývalý ředitel Petr Malý je v případu jedním z 10 obviněných a současně i jedním z 5 poslaných do vazby. Vedení kraje bude jednat o změnách v orgánech Krajské zdravotní a ve hře jsou i rezignace a výměny krajských politiků.
     07:52
     Platby za přístroje v jihlavské nemocnici
      Kauza s vyšetřování manipulací s zakázkami má přesah i do Nemocnice Jihlava. I té už proto Ministerstvo pro místní rozvoj preventivně zastavilo proplácení tří projektů z evropských fondů. V případě Jihlavy jde o projekty celkem za 317 milionů korun.
      09:19
      Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové
       Budování cyklostezek kolem Hradce Králové se v poslední době nedaří. Jedna za 8 milionů korun skončila v lese nedokončená, druhá za 10 milionů sice hotová je, ale funkční příliš není. Obě totiž často a nadlouho zaplavuje voda.
       11:12
       Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník
        Na jeho nekvalitu si při sobotním ligovém utkání Hradce s Mladou Boleslaví stěžoval jak hostující, tak i domácí tým. Speciální stroj během dneška odfrézoval čtvrtinu rozbahněné hrací plochy. Nový travní koberec narychlo vezou kamiony z Belgie, pokládat se začne na konci týdne. Původní trávník za 0,75 miliardy korun bude klub reklamovat.
        11:51
        O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí
         Nejčastěji jde v této věkové kategorii o nádory mozku, kůže, prsu a varlat. Ukázala to nová data brněnského Masarykova onkologického ústavu, který v té souvislosti znovu připomíná potřebnost preventivních vyšetření.
         13:43
         Českem se dál šíří černý kašel
          Od začátku roku je evidovaných už víc než 1200 případů, tedy 2,5krát víc než za celý loňský rok. 374 jich přibylo jen za poslední týden. Nejhorší je situace pořád v jižních Čechách.
          13:55
          Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School
           Zastal se a ochránil 12letého chlapce, kterého v centru Ostravy napadli dva o rok starší násilníci a chtěli ho okrást. Surově ho bili, mj. i pěstí nebo tzv. hlavičkou do obličeje, kolem chodily desítky lidí a nikdo chlapci nepomohl. Až právě Jan Baloun. Ten jednoho útočníka zpacifikoval, druhého zahnal a přepadeného pro jistotu doprovodil až domů.
           14:41
           V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené
            Podle expertní analýzy bude v Praze do 6 let chybět víc než 5 tisíc míst - lůžek v zařízeních sociálních služeb - pokud se situace v tomto směru nebude řešit. Ne všechna tato zařízení má přitom Praha na svém území, některými disponuje i mimo území hlavního města. V odlehlejších regionech ale vedení metropole kapacity navyšovat nechce.
            17:07
            Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné
             Obyvatelé měli rozhodnout, jestli má radnice společnosti Bratrství prodat pozemky pro výstavbu rekreačních apartmánů s parkovištěm. Jde o projekt, který město dlouhodobě rozděluje. Přestože z 502 hlasujících jich naprostá většina byla proti prodeji, celková účast byla nedostatečná, necelých 28 %.
             19:30
             Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry
              Jsou rybníky, ve kterých zbývá už jen pětina původního množství ryb. Rybářské spolky a společnosti se proto obracejí na plzeňské hejtmanství kvůli náhradě škod za situace, kdy jsou vydry, byť přemnožené, pořád chráněným zvířecím druhem, a tak jejich počty není možné účinně regulovat.
              21:28
              Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu
               Málo sněhu na sjezdovkách a i minimum zákazníků v půjčovnách lyží a lyžařského vybavení. Taková je momentální situace v horských střediscích na českých horách. Pro mnoho majitelů půjčoven je to nejslabší zimní sezona, jakou pamatují. Lidi si k nim v tyto dny spíš začínají chodit pro kola a koloběžky k zapůjčení.
               23:32
               Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu
                A mnozí provozovatelé skiareálů se vracejí ke svému druhému zaměstnání, třeba v zemědělství.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                27. února

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                23. dubna

                23. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. dubna

                Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

                22. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. dubna

                Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                19. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. dubna

                Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                18. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. dubna

                Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                17. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. dubna

                Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                16. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. dubna

                Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                15. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                12. dubna

                Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                12. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. dubna

                Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                11. 4. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. dubna

                ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                10. 4. 2024 na ČT1

                Napište nám